Reprezentacja Włoch wyjeżdża – ale wróci!

Włoska reprezentacja wyjeżdża na finał EURO do Kijowa

W dniu 30 czerwca (sobota) br. ok. godz. 10.30 włoska reprezentacja narodowa opuści hotel “Turówka” w Wieliczce i uda się na mecz finałowy do Kijowa. Równocześnie strona włoska zdecydowała, iż nie jest to jeszcze pożegnanie z solnym miastem, bo planowany jest powrót do Wieliczki po meczu finałowym.

Dowiedz się więcej

Wieliczka powitała zwycięzców półfinału Euro 2012!

ftWieliczka powitała zwycięzców półfinału Euro 2012!

Dziś (29.06), około drugiej w nocy, piłkarska Reprezentacja Włoch powróciła do swojej bazy pobytowej- hotelu „Turówka” w Wieliczce. We wczorajszym meczu półfinałowym Włosi zmiażdżyli niemiecką drużynę- Mario Balotelli brawurowo zdobył dwie bramki dla „Squadra Azzurra” w 20 i 36 minucie. Podopieczni Joachima Loewa nie byli w stanie zatrzymać włoskiego ataku, ale udało im się zdobyć honorową bramkę z rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i zaowocował pierwszym od 44 lat awansem Włochów do finałów Mistrzostw Europy.

Mieszkańcy Wieliczki, nie zważając na późną godzinę, jednogłośnie postanowili powitać triumfatorów meczu. Wieliczanie powitali Włochów, tak, jak na zwycięzców przystało: rozstawionymi wzdłuż ulicy pochodniami i werblami, na których orkiestra dęta „Podstolice” grała najpopularniejsze włoskie melodie.

Dowiedz się więcej

Wieliczka: Włoscy kibice dziękują Pirlo za piękną bramkę

kibiceW ubiegłą sobotę przed hotelem Turówka w Wieliczce- miejscem pobytowym włoskiej drużyny podczas Euro 2012- po raz kolejny można było zobaczyć włoskich kibiców wyczekujących pojawienia się „Azzurrich”. Goście z Italii, przyozdobieni w barwy narodowe, trzymali w rękach gigantyczny transparent z wizerunkiem Andrei Pirlo- strzelcy brawurowego gola w meczu z Chorwacją.

Dowiedz się więcej

Zbliża się bicie rekordu Guinnessa w przyrządzaniu największej lasagne!

Komuniat

20 czerwca w wielickim Centrum Kibicowania, odbędzie się spektakularne wydarzenie- bicie rekordu Guinnessa w największej lasagne! Dotychczasowy rekord ustanowiono w 1993 roku w Kalifornii. Aby go pobić, najlepsi kucharze przyrządzą około 4 tony włoskiego specjału. W międzyczasie prezentowane będą różne atrakcje kulinarne ze wszystkich stron świata, a o godzinie 16:00 nastąpi oficjalnie ważenie lasagne i częstowanie nią zgromadzonych gości. Atrakcją dnia, oprócz dania głównego, będzie Dzień Europejski zorganizowany dla dzieci i młodzieży z wielickich szkół (godz. 13:00) oraz długo oczekiwany koncert Jacka Stachurskiego (godz. 20:00).

Dowiedz się więcej

Euro 2012 – inwestycje do poprawki

Pod naciskiem czasu w Wieliczce udało się dokończyć przed Euro 2012 wiele inwestycji. Miasto wypiękniało, przybyło sporo nowych atrakcji, Wieliczka jest piękna jak nigdy. Niestety pewne rzeczy, pewnie przez presję czasu, będą wymagały poprawek po zakończeniu mistrzostw. Takim przykładem może być inwestycja PKP. Poniżej zdjęcie przejścia dla pieszych poniżej klasztoru.           … Dowiedz się więcej