Burmistrz i radni obcinają swoje pensje

radni obcinaja diety

Niestety nie w Wieliczce.

Nowi włodarze Trzebini i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz starosta olkuski dali przykład swoim kolegom z innych gmin, jak należy podchodzić do publicznych pieniędzy. Sami postanowili obciąć swoje pensje. Niektórzy zapowiadają też cięcia urzędniczych etatów.

Największych zmian mogą się spodziewać trzebinianie. Urząd miasta i gminy jest najdroższym w utrzymaniu wśród urzędów gmin Małopolski zachodniej. Pracuje w nim aż 196 osób. Także radni nie oszczędzają.

Dowiedz się więcej

Wieliczanin wygrywa „Jaka to melodia”

W zeszłym tygodniu mogliśmy oglądać w teleturnieju „Jaka to Melodia” wielokrotnego finalistę tego turnieju, Wieliczanina (chociaż tak naprawdę pochodzi z Sułkowa), Roberta Szybowskiego.W zeszłym tygodniu 3-krotnie doszedł do finału, a dwukrotnie „rozbił bank”.

Łatwość z jaką rozpoznawał piosenki, zmotywowała mnie do odszukania Roberta i zapytania go o to, jak doszedł do tak obszernej wiedzy muzycznej. Zapraszam do przeczytania poniższego wywiadu.

Paweł: Skąd ta wiedza i zamiłowanie do piosenek?
Robert:
Około 4 lat temu tan program przyciągnął mnie jakoś przed ekran, wciągnąłem się w niego i tak wyszło, że zacząłem go regularnie wtedy oglądać. Po pewnym czasie w domu przed tv zacząłem odgadywać piosenki i narodził się pomysł, aby spróbować swoich sił. Wiedza przyszła z czasem, ale i tak jest jeszcze mała w porównaniu z innymi bardziej doświadczonymi zawodnikami. Może kiedyś dorównam tym najlepszym, ale jeszcze dużo chleba muszę zjeść :)

Dowiedz się więcej

Dziś rocznica 17.09 Znalezione w sieci: Obrona Grodna.

Do dziś nie wiadomo, ile osób padło ofiarą sowieckich mordów podczas agresji we wrześniu 1939 r. Na zdjęciu czołgi Armii Czerwonej

17 września: opowieść o zapomnianych Orlętach

W PRL obrońcy Grodna zostali skazani na zapomnienie. O bitwie z 1939 roku nie wolno było głośno mówić – opowiada Eugeniusz Cydzik

Do dziś nie wiadomo, ile osób padło ofiarą sowieckich mordów podczas agresji we wrześniu 1939 r.
Na zdjęciu czołgi Armii Czerwonej.

– Sowieckie czołgi były całkowicie rozbite. Płonęły. Nad wieżyczkami unosiły się gęste kłęby czarnego dymu. Jeden z pojazdów z rykiem silnika kręcił się w kółko. Granat zerwał mu gąsienicę. Załoga wyskoczyła na zewnątrz i wtedy zasypaliśmy bolszewików gradem kul – opowiada Eugeniusz Cydzik (rocznik 1921), który jako harcerz brał udział w obronie Grodna.

Dowiedz się więcej

Kolonie nie dla dzieci z zespołem Aspergera

zaciszeautyzmu.plZwracamy się do Was z prośbą o reakcję na bulwersujący przypadek dyskryminacji, jakiej dopuściło się biuro podróży Galeon z Krakowa, uniemożliwiając 12-letniej Milence wyjazd na kolonie, mimo pozytywnych opinii pedagoga i lekarza zaświadczających, że dziewczynka może uczestniczyć w wyjeździe. Powód: zespół Aspergera*. Biuro podróży Galeon wykluczyło Milenkę z wyjazdu w trosce o renomę swojej firmy.

Dowiedz się więcej

Gdzie w Krakowie na lody? Gdzie w Wieliczce na lody?

W Gazecie Krakowskiej ukazało się ciekawe porównanie
krakowskich cukierni i lodów. Jak wygląda sytuacja w Wieliczce? Czy w ogóle mamy dobre lody, którymi można by się pochwalić? Ja kojarzę dość dobre na ul. Legionów przylepione do zielonego budynku. Czy jeszcze gdzieś?

Anna Górska

2010-07-16 16:00:22, aktualizacja: 2010-07-16 21:29:55

Bakaliowe to takie, w których pełno orzechów. W borówkowych muszą być kawałki borówek. Dużo kawy w kawowych, a wanilii w waniliowych. Które najlepsze? Nasi eksperci już wybrali.

Dowiedz się więcej

Pozdrowienia z Komorry

3 lata temu byłem szczęśliwy, że dotarłem na Komorry.

Wiele się nasłuchałem na starego właściciela ośrodka, że strasznie krzyczał, że imprez nie pozwalał robić, że sprzątaczki gonił do roboty. Nawet śmiał wezwać policję, jak pracownik pożyczył sobie trochę z kasy. Świnia pierwszej klasy. Więc fakt zmiany kierownika wszyscy przyjęli z ulgą.

Dowiedz się więcej

Sprawdź księgę wieczystą

Zapraszamy do skorzystania z on-linowej przeglądarki ksiąg wieczystych.

Od środy możliwy jest publiczny, bezpłatny i powszechny dostęp do ksiąg wieczystych prowadzonych w postaci elektronicznej – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Na razie w ten sposób można zajrzeć do ponad 12 mln spośród 18,8 mln ksiąg.

Dowiedz się więcej

Wielkanoc

Życzenia ciepłych, pełnych radości i nadziei ŚwiątZmartwychwstania Pańskiego składają wieliczanie.pl.