V Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

V Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł oraz Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz serdecznie zapraszają na 5. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który 6 marca odbędzie się w solnym mieście. Dzień wczesniej, 5 marca po raz pierwszy zapraszamy na Memoriał dla Amatorów (plac przy ul. Jedynaka). Tradycyjnie patronat honorowy nad imprezą objęli: Beata Bublewicz, Agnieszka Kulig oraz Helena i Jan Kuligowie. Organizatorzy imprezy to: Automobilklub Krakowski, Miasto i Gmina Wieliczka oraz Powiat Wielicki.

Impreza ma na celu przypomnienie sylwetek dwóch wspaniałych zawodników, którzy na stałe wpisali się w karty historii sportu samochodowego. Tradycyjnie na trasie będzie można oglądać wielu czołowych zawodników sportu samochodowego.

Dowiedz się więcej

Sala gimnastyczna w Sierczy już otwarta!

Sala gimnastyczna w Sierczy już otwarta!

W czwartek, 24 lutego, w olimpijskiej scenerii odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. Budynek został poświęcony przez Księdza Dziekana Zbigniewa Gerle, który dokonał również symbolicznego przecięcia wstęgi wraz z: przedstawicielem Kuratorium Oświaty w Krakowie starszym wizytatorem Jadwigą Bogucką, zastępcą burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Urszulą Rusecką, zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieliczce Alojzym Brożkiem oraz przedstawicielami: wykonawców obiektu, Rady Rodziców i uczniów szkoły. Gospodarzem czwartkowej uroczystości była dyrektor szkoły Renata Bachowska. Dla licznie przybyłych gości, rodziców dzieci i uczniowskiej społeczności z ciekawym i zabawnym przedstawieniem wystąpiła grupa uczniów pod kierownictwem nauczycielki Moniki Hebdy. Miłym akcentem kończącym czwartkową uroczystość był ogromny tort w kształcie boiska piłkarskiego, który dla zgromadzonych osób ufundowała Piekarnia Dom Chleba.

Dowiedz się więcej

Dzień Kobiet w Hotelu Grand Sal

dzień kobietDzień Kobiet w Hotelu Grand Sal****

Mam w sobie przestrzeń, w której słowo i wyobraźnia rządzą… tymi słowami zaczyna się niezwykły spektakl Agaty Klimczak „To co nadaje sens”, na który z okazji Dnia Kobiet, już 8 marca o godz. 18:30, zapraszamy do Hotelu Grand Sal****

Specjalnie na Dzień Kobiet, choć z myślą także o Panach, kameralna restauracja Hotelu Grand Sal**** zamieni się w wyjątkową scenerię teatralną. Tego wieczora Agata Klimczak w poetycki sposób przypomni widowni, że sens życia znajduje się bliżej, niż można by przypuszczać, a nasze życie to swoisty teatr, w którym jesteśmy tylko marionetkami. Autorem tekstów do spektaklu, w aranżacji Sebastiana Bernatowicza, jest Marcin Urban. Atutem przedstawienia są świetnie zaśpiewane piosenki oraz ciekawa oprawa muzyczna opracowana przez Barbarę Leśniak – podczas tego niezwykłego spotkania usłyszeć będzie można m.in. utwory pt.: Mrówka, Tatuaż serca, Piosenka o karierze, Kamień czy tytułowy To co nadaje sens.

Dowiedz się więcej

Kopalnia Soli nie pomoże Górnikowi Wieliczka. Wesprze Górnika Zabrze.

Górnik został bez stadionu
KONTROWERSJE. Nie wiadomo, na jakim boisku zagrają w tym sezonie piłkarze wielickiego klubu. Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi pozostały tylko trzy tygodnie.

Władze Wieliczki proponują seniorom Górnika boisko LKS Węgrzcanka, natomiast młodszym zawodnikom – obiekty Wieliczanki oraz Wiślanki Grabie. Zarząd wielickiego klubu sportowego na razie oswaja się z tą koncepcją, ale nie budzi ona wielkiego entuzjazmu.

– To na pewno jest jakieś wyjście z sytuacji. Tyle, że na dziś trudno sobie wyobrazić, że piłkarze Górnika grają w trzech różnych punktach gminy, a administracja klubu znajduje się jeszcze w innym miejscu. Powiem tak: jeśli nie będzie innego wyjścia, da się to jakoś zorganizować, choć na pewno nie będzie łatwo. Dlatego postanowiliśmy jeszcze raz spróbować porozmawiać z władzami kopalni. Zamierzamy prosić o użyczenie lub wydzierżawienie stadionu na korzystnych dla nas warunkach do połowy 2012 roku. To pozwoliłoby nam przetrwać – mówi prezes KS Górnik Wieliczka Andrzej Kaczówka.

Dowiedz się więcej

Nowe perspektywy wielickiego Muzeum

Projekt dofinansowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

 

Projekt Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka wprowadzający do ekspozycji  w kopalni dwie nowocześnie wyposażone komory zostanie dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w kwocie 2 mln zł – w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Wzbogaci ofertę Muzeum, Wieliczki i Małopolski.

Dowiedz się więcej

204 dojedzie do Węgrzc

KOMUNIKACJA PUBLICZNA. Trasa „204” ma być wkrótce przedłużona do Węgrzc Wielkich. Mieszkańcy Chobotu muszą poczekać na zwiększenie liczby aglomeracyjnych kursów co najmniej dwa miesiące.

O zwiększenie częstotliwości przejazdów autobusu nr 211, kursującego od 1 stycznia na trasie Chobot – Niepołomice – Pleszów upomnieli się mieszkańcy. Dodatkowe kursy są niezbędne m.in. dlatego, że wraz z uruchomieniem połączenia MPK do Chobotu, z obsługi tej trasy zrezygnował jeden z dwóch prywatnych przewoźników, z którego busów mogli korzystać dotychczas podróżni.

Z wprowadzaniem w życie tego projektu – chodzi o 5-6 kursów więcej – nie byłoby problemu, gdyby krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu dysponował większym taborem pojazdów. – ZIKiT zgadza się na dodanie kursów „211”, tyle podczas rozmów okazało się, że obecnie nie mają oni „wolnych” autobusów, które mogłyby zasilić naszą trasę. Powiedziano nam, że będą szukać możliwości wynajęcia autobusów w różnych firmach – twierdzi burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Dowiedz się więcej