Sala gimnastyczna w Sierczy już otwarta!

Sala gimnastyczna w Sierczy już otwarta!

W czwartek, 24 lutego, w olimpijskiej scenerii odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. Budynek został poświęcony przez Księdza Dziekana Zbigniewa Gerle, który dokonał również symbolicznego przecięcia wstęgi wraz z: przedstawicielem Kuratorium Oświaty w Krakowie starszym wizytatorem Jadwigą Bogucką, zastępcą burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Urszulą Rusecką, zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieliczce Alojzym Brożkiem oraz przedstawicielami: wykonawców obiektu, Rady Rodziców i uczniów szkoły. Gospodarzem czwartkowej uroczystości była dyrektor szkoły Renata Bachowska. Dla licznie przybyłych gości, rodziców dzieci i uczniowskiej społeczności z ciekawym i zabawnym przedstawieniem wystąpiła grupa uczniów pod kierownictwem nauczycielki Moniki Hebdy. Miłym akcentem kończącym czwartkową uroczystość był ogromny tort w kształcie boiska piłkarskiego, który dla zgromadzonych osób ufundowała Piekarnia Dom Chleba.

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy jest nowoczesnym obiektem o powierzchni użytkowej 529,53 metrów kwadratowych i kubaturze 4302 metrów sześciennych. Powierzchnia całkowita wynosi 787,37 metrów kwadratowych, natomiast wysokość sięga 12,77 metrów. Budynek posiada salę gimnastyczną o wymiarze 12×24 metry, na której znajduje się ściana wspinaczkowa.
Na sali zostało zamontowane profesjonalne nagłośnienie oraz tablica wyników do rozgrywek sportowych. Obok hali umiejscowiony jest magazyn sprzętu sportowego, zaplecze sanitarno-szatniowe, szatnie i łazienki z natryskami osobne dla chłopców i dziewczyn oraz WC i natrysk dla osób niepełnosprawnych.
Obiekt połączony jest przewiązką z budynkiem szkolnym i co ważne, posiada z zewnątrz (od strony boiska) podjazd dla osób niepełnosprawnych. Ponadto, wyposażony jest w nowoczesny system wentylacji pomieszczeń, w tym również wentylacji podłogowej. Na dachu budynku jest zamontowana instalacja solarna.
Koszt całkowitej inwestycji wyniósł 1.791.713 zł brutto. Wykonawcą tej nowoczesnej budowli była firma DDS-PHENIX Sp. z o.o.

za wieliczka.eu

 

{mos_fb_discuss:8}

Dodaj komentarz