Zboczeniec zaczepia dzieci w Wieliczce

paragraf{like} Na forum wieliczka24.info można przeczytać wpis mamy, która informuje o zboczeńcu zaczepiającym dzieci w okolicy ul. Piłsudskiego/Jagiellońskiej. Jako, że sprawa wydaje się być poważna, poniżej przytaczamy cały wpis oraz apel o zgłaszanie się świadków, którzy widzieli lub byli ofiarami zaczepek.

Wpis z wieliczka24:

MAM OGROMNĄ PROŚBĘ. W czerwcu b.r na ulicy Jagiellońska/Rejtana ok godz 13,14 doszło do incydentu, w którym uczestniczyła moja 12-letnia córka i jej koleżanka (dziewczynki wracały ze szkoły). Podjechał do nich samochód marki Renault Clio, koloru niebieskiego na wielickich numerach rejestracyjnych.Kierowca (mężczyzna w wieku 20 do 30 lat, ciemne, krótko ścięte włosy, zakola) uchylił okno i skinął w ich kierunku ręką. Jedna z dziewczynek podeszła bliżej i widząc,że mężczyzna jest rozebrany od pasa w dół uciekła kryjąc się w najbliższym domu. Dziewczynki były potwornie przerażone.

Dowiedz się więcej

Dofinansowanie przebudowy placu targowego przy ul. Bednarka

podpisanie{like} Dofinansowanie przebudowy placu targowego przy ul. Bednarka

17 września 2012 r. w Krakowie, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz burmistrza Wieliczki Artura Kozioł podpisali promesę gwarantującą 1 mln zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekt pn. „Przebudowa placu targowego przy ul. Bednarka w Wieliczce”.

– Spośród krajów europejskich Polska jest dopiero na 17. miejscu jeżeli chodzi o sprzedaż bezpośrednią produktów. Polskie targowiska często nie spełniają wysokich standardów sanitarnych nałożonych przez Sanepid, co w konsekwencji wstrzymuje ich dalszy rozwój. Fundusze przeznaczone z PROW na modernizację targowisk przyczynią się do wzrostu sprzedaży bezpośredniej. Cieszę się, iż powiat wielicki jako jedyny w Małopolsce wyremontuje za pieniądze z PROW aż dwa targowiska: w Wieliczce i Niepołomicach. – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Wojciech Kozak.

Małopolska ma się czym pochwalić, zajmuje 6. miejsce na Liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym z Gminy Wieliczka wpisane zostały na listę: sól wielicka oraz  Szynka podstolego i Szynka podstolego z nogą wytwarzane według staropolskich receptur w Podstolicach.

Dowiedz się więcej