Nowe kolejowe autobusy nie tak szybko

Planowane rozszerzenie linii autobusowych, dowożących pasażerów do stacji kolejowej w Wieliczce, opóźni się. Wg. poprzednich planów na wiosnę br miały być uruchomione dwie nowe linie: 1) Wieliczka – Bogucice – Czarnochowice – Kokotów – Śledziejowice – Węgrzce Wielkie – Grabie 2) Wieliczka – Grabówki – Sygneczów – Podstolice z ewentualnym przedłużeniem do Świątnik Górnych. Niestety … Czytaj dalejNowe kolejowe autobusy nie tak szybko

Poznaj różnorodność wielickiego muzeum

Dzień Otwartych Drzwi 2012

18.11.2012 (niedziela), godz. 9.00-16.00

W Dniu Otwartych Drzwi 18.11.2012 Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Zamku Żupnego i ekspozycji w kopalni. W ramach pobytu w Zamku będzie można zobaczyć prezentowane po raz pierwszy: wyroby rzemiosła artystycznego-solniczki ze srebra złoconego (XVIII- XIX w.), zapoznać się z oryginalną korespondencją prowadzoną przez wielicką kopalnię, zgłębić tajniki budowy maszyn i urządzeń górniczych „zaglądając” do podręcznika górnictwa z XVIII w.

Czytaj dalejPoznaj różnorodność wielickiego muzeum

Problem ze śniegiem na ul. Aywasa

zima w wieliczce

Witam
Pisze z ulicy Aywasa ulicy z zakazem ruchu (bardzo wąsko) jednak tedy nagminnie jeżdżą kierowcy(skrót) To ulica którą dzieci ,młodzież chodzą do Gimnazjum L.O. Zadzwoniłam do P Kuchnia bo śnieg zalega na chodnikach nie ma jak uciekać przed łamiącymi przepisy kierowcami. Otrzymałam informacje że śniegu nie wywożą nie mają pieniędzy

Pozdrawiam

 

Czytaj dalejProblem ze śniegiem na ul. Aywasa

Mama, tata i ja

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na kolejną edycję z cyklu „MAMA, TATA I JA” pod hasłem „Tajemnicze wnętrza skał” w dniu 14 listopada (niedziela) w godz. 10:00 i 12:30 do Zamku Żupnego.

Tym razem inspiracją do zabaw edukacyjnych będzie wystawa „Barwy skalnych wnętrz – sekrecje mineralne”, o której opowie geolog, udzieli odpowiedzi na pytania skąd się wzięły skały i dlaczego ich wnętrza są tak różnobarwne.

Czytaj dalejMama, tata i ja

Inwestycje muszą być na kredyt

artu kozioł burmistrz wieliczkiDziennik Polski napisał/a: Inwestycje muszą być na kredyt

ROZMOWA. Z burmistrzem Wieliczki ARTUREM KOZIOŁEM – o sukcesach i porażkach mijającej kandencji

Którą inwestycję z ostatnich czterech lat uważa Pan za najważniejszą?

– Na pewno była to budowa Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w parku Mickiewicza w Wieliczce. Już dziś – choć na razie w tym kompleksie funkcjonują tylko: kryta pływania, boiska „Orlik” i korty tenisowe – korzysta z nich tygodniowo 1,2 tysiąca osób! Dzięki temu przedsięwzięciu powstało swoiste miasto w mieście. Park Mickiewicza wyrasta na centrum nie tylko Wieliczki, ale i całej gminy. Z tych obiektów korzysta także wielu mieszkańców sołectw.

Czytaj dalejInwestycje muszą być na kredyt