Nowe kolejowe autobusy nie tak szybko

Planowane rozszerzenie linii autobusowych, dowożących pasażerów do stacji kolejowej w Wieliczce, opóźni się. Wg. poprzednich planów na wiosnę br miały być uruchomione dwie nowe linie: 1) Wieliczka – Bogucice – Czarnochowice – Kokotów – Śledziejowice – Węgrzce Wielkie – Grabie 2) Wieliczka – Grabówki – Sygneczów – Podstolice z ewentualnym przedłużeniem do Świątnik Górnych. Niestety … Dowiedz się więcej

Poznaj różnorodność wielickiego muzeum

Dzień Otwartych Drzwi 2012

18.11.2012 (niedziela), godz. 9.00-16.00

W Dniu Otwartych Drzwi 18.11.2012 Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Zamku Żupnego i ekspozycji w kopalni. W ramach pobytu w Zamku będzie można zobaczyć prezentowane po raz pierwszy: wyroby rzemiosła artystycznego-solniczki ze srebra złoconego (XVIII- XIX w.), zapoznać się z oryginalną korespondencją prowadzoną przez wielicką kopalnię, zgłębić tajniki budowy maszyn i urządzeń górniczych „zaglądając” do podręcznika górnictwa z XVIII w.

Dowiedz się więcej

Problem ze śniegiem na ul. Aywasa

zima w wieliczce

Witam
Pisze z ulicy Aywasa ulicy z zakazem ruchu (bardzo wąsko) jednak tedy nagminnie jeżdżą kierowcy(skrót) To ulica którą dzieci ,młodzież chodzą do Gimnazjum L.O. Zadzwoniłam do P Kuchnia bo śnieg zalega na chodnikach nie ma jak uciekać przed łamiącymi przepisy kierowcami. Otrzymałam informacje że śniegu nie wywożą nie mają pieniędzy

Pozdrawiam

 

Dowiedz się więcej

Mama, tata i ja

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na kolejną edycję z cyklu „MAMA, TATA I JA” pod hasłem „Tajemnicze wnętrza skał” w dniu 14 listopada (niedziela) w godz. 10:00 i 12:30 do Zamku Żupnego.

Tym razem inspiracją do zabaw edukacyjnych będzie wystawa „Barwy skalnych wnętrz – sekrecje mineralne”, o której opowie geolog, udzieli odpowiedzi na pytania skąd się wzięły skały i dlaczego ich wnętrza są tak różnobarwne.

Dowiedz się więcej

Inwestycje muszą być na kredyt

artu kozioł burmistrz wieliczkiDziennik Polski napisał/a: Inwestycje muszą być na kredyt

ROZMOWA. Z burmistrzem Wieliczki ARTUREM KOZIOŁEM – o sukcesach i porażkach mijającej kandencji

Którą inwestycję z ostatnich czterech lat uważa Pan za najważniejszą?

– Na pewno była to budowa Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w parku Mickiewicza w Wieliczce. Już dziś – choć na razie w tym kompleksie funkcjonują tylko: kryta pływania, boiska „Orlik” i korty tenisowe – korzysta z nich tygodniowo 1,2 tysiąca osób! Dzięki temu przedsięwzięciu powstało swoiste miasto w mieście. Park Mickiewicza wyrasta na centrum nie tylko Wieliczki, ale i całej gminy. Z tych obiektów korzysta także wielu mieszkańców sołectw.

Dowiedz się więcej