Święto Soli

Święto Soli

Zamek Żupny (Wieliczka, ul. Zamkowa 8),

6 czerwca (niedziela) 2010 r., godz. 9.30 – 18.00

Ogólnopolska impreza „Święto Soli” organizowana po raz ósmy przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na Zamku Żupnym łączy formę rodzinnego festynu i pokazu plenerowego z różnorodnymi działaniami muzealnymi (w tym inscenizacjami) skupionymi wokół problematyki solnej. Każde z tych wydarzeń ma temat wiodący – tym razem jest nim stare porzekadło „Chleb i sól zdobią stół”, a partnerem specjalnym jest organizowane na krakowskim Kazimierzu „Święto Chleba”. Na jego stoisku podczas „Święta Soli” można będzie kupić prawdziwe pieczywo, zapleść żydowską chałkę i upiec własny obwarzanek.

Dowiedz się więcej

Zgłaszanie szkód popowodziowych

W związku z sytuacją kryzysową związaną z powodzią Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców, u których wystąpiły szkody, o zgłaszanie informacji na ten temat pod nr tel. 12 278-28-25 lub osobiście do wtorku dnia 25.05.2010r. do godz. 12.00 w pok. 36 (II piętro) Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka ul. Limanowskiego 32.

Dowiedz się więcej

Dziś noc muzeów

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 14 maja (piątek) w godz. 19.00 – 1.00 na „Noc Muzeów” do Zamku Żupnego w Wieliczce (ul. Zamkowa 8) i ekspozycji w Kopalni Soli. Gwarantujemy Państwu ciekawie spędzony czas w interesujących miejscach. Noc Muzeów przygotowywana jest wspólnie z muzeami krakowskimi.

Dowiedz się więcej

Burmistrz walczy o odrolnienie gruntów

Protest do Premiera wysłany

W dniu 11 maja br burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podpisał pismo skierowane do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, wraz z załącznikiem, który stanowi Protest przeciwko odmownej decyzji Ministra Rolnictwa dotyczącej wniosku burmistrza Wieliczki o odrolnienie gruntów zgodnie z projektem nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pod protestem swoje podpisy złożyło 3254 mieszkańców z 29 sołectw Gminy Wieliczka. Przygotowaniem  dokumentacji związanej z protestem zajmował się zastępca burmistrza Henryk Gawor.

Dowiedz się więcej