Cyrk w Wieliczce. Dla czytelników wieliczanie.pl darmowe bilety!

 

DZIEŃ DZIECKA POD NAMIOTEM CYRKU ARLEKIN

Reprezentacyjny Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja przedstawi mieszkańcom Wieliczki  nowy atrakcyjny program sezonu 2011. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci od 0-100 lat na 2 godziny dobrej zabawy pod kopułą cyrku.

Czołowi artyści areny polskiej oraz gościnnie artyści z Ukrainy i Rosji zaprezentują najbardziej efektowne popisy tej trudnej i specyficznej sztuki, wywołującej u widzów dreszczyk dobrze znanej emocji. Ale właśnie to uczucie decyduje o tym , że cyrk cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem dzieci, dorosłych i młodzieży. Na arenie zaprezentują się konie, kozy, muflony, lamy i węże.

Dowiedz się więcej

Komin się skurczy

dziennik polski:

ZABYTKI. Jedna z najwyższych budowli Wieliczki należąca kiedyś do starej cegielni Eliasza Hirscha Friedmanna zostanie pomniejszona. Konserwator zabytków zgodził się na rozebranie głowicy komina, bo przechylony budzi niepokój mieszkańców.

46-metrowy komin zostanie częściowo rozebrany – pomniejszony o pięć metrów. Wieliczanom trochę żal komina i całej cegielni, która dawno zniknęła z mapy miasta. Ludzie wciąż pamiętają stary zakład, który produkował cegłę, dachówkę, ale także pustaki i drenarskie sączki. – Przecież cegielna była tu zawsze. Nikt w mieście nie pamięta innego krajobrazu. Komin z czerwonej cegły stoi całe stulecie – mówi wieliczanin Tadeusz Grochal.

Dowiedz się więcej

Budowa schroniska dla zwierząt. Mieszkańcy Krzyszkowic mówią NIE.

Niedawno ukazała się informacja, że na forum wójtów i burmistrzów gmin powiatu wielickiego wszyscy włodarze jednym głosem mówili o potrzebie budowy schroniska dla zwierząt. Jedną z propozycji jest lokalizacja na osiedlu Krzyszkowice w Wieliczce.

Zdecydowanie oburzeni są mieszkańcy tej dzielnicy. Dość, że znosimy uciążliwość niedalekiej Baryczy, to teraz chce się nam dołożyć to schronisko. Co to jest 100m od zabudowań dla 200 ujadających czworonogów – komentują internauci na wieliczka24. Internautów dziwi także pomysł, by budować schronisko w miejscu, gdzie działki są tak drogie,a potrzeba na to, aż półtora hektara. W dodatku w tak bliskim sąsiedztwie osiedla domków jednorodzinnych.

Dowiedz się więcej

Czy powiat rozpoczął budowę szkoły bez pieniędzy?

Po wybudowaniu stanu surowego zespołu szkół w Wieliczce, okazuje się, że nie ma pieniędzy na kontynuację budowy. Wyjściem będzie powołanie spółki, aby ominąć ustawę o maksymalnym dopuszczalnym zadłużeniu powiatu. Aby nie utracić nad spółką władzy, powiat powoła specjalnie do kontroli w sumie 14 osób. Internauci na wieliczka24.info zastanawiają się ile to będzie kosztować i czy zaczynając budowę powiat nie miał świadomości braku środków na budowę.

Za Dziennikiem Polskim:

Zamiast długu – Park Rozwoju

KONTROWERSJE. Wielicka spółka w imieniu powiatu będzie kontynuować budowę zespołu szkół. Niektórzy obawiają się, że radni stracą kontrolę nad inwestycją i całym majątkiem z nią związanym.

Dowiedz się więcej