Pojedynek na galerie w Wieliczce. Wielki wybór czy puste lokale?

Od roku trwa budowa Wielickiej Galerii Handlowej. W budynku o powierzchni 42 tysięcy m2 postanie Leroy Merlin (10 tys m2) oraz kilkadziesiąt lokali. Tymczasem budowę galerii w Wieliczce ogłosiła także firma Atut, firma posiadająca już kilka tego typu placówek. Budynek będzie posiadał 18 tys m2, 30 lokali oraz multipleks. Z aktywności reklamowej obydwu firm można … Dowiedz się więcej

Budowa wiaduktu i stacji PKP Kokotów oraz tunelu

Prawie gotowy jest peron, a także mocno zaawansowany tunel od strony północnej przy przystanku Kokotów.  Podobna sytuacja jest na budowie przejazdu pomiędzy Kokotowem a Brzegami. Do półmetku w obydwu miejscach  brakuje więc położenia nowego toru i przeniesienia na niego ruchu kolejowego.

Nie ma więc żadnych wątpliwości, że wiadukt zostanie otwarty wcześniej  niż PKP w grudniu zakomunikowało. Wtedy pojawiło się oświadczenie, że jest roczne opóźnienie i aktualny termin oddania przejazdu to grudzień 2019 roku. Miasto w związku z tym opóźnieniem powinno wymóc na pkp naprawę zniszczonych dróg, którymi kierowcy omijają budowę, a przy których nie ma już pobocza.

 

Budowa Leroy Merlin, Galerii oraz estakady

Budowę Leroy Merlin można określić jako mocno zaawansowany stan surowy. Całą dolna kondygnacja posada już strop, na poziomie plus 1 widać już wypuszczone szyby wind. Widoczne są także wysokie mury oporowe od strony osiedla. Czy na dachu będzie parking?

Obok z ziemi wynurzają się kolejne fundamenty. Czy to legendarna galeria wielicka?

Jest także pierwszy filar estakady wyjazdu z kompleksu handlowego. Z drugiej strony przy stacji paliw trwają na razie prace ziemne.