300 maluchów w gminie bez przedszkola

dziennik polski:

Przepełnione przedszkola

POWIAT. Wiadomo już, że w placówkach dla najmłodszych zabraknie miejsc dla co najmniej trzystu dzieci. W części wielickich gmin trwa jeszcze rekrutacja. 

726 – tylu najmłodszych przyjęto do przedszkoli w gminie Wieliczka na rok szkolny 2011/2012. To nieco więcej – o 25 dzieci, a było to możliwe dzięki zagospodarowaniu na potrzeby maluchów kolejnych pomieszczeń w przedszkolach nr 2 w Wieliczce oraz w Koźmicach Wielkich – niż przed rokiem. 
Jednak już tradycyjnie w gminie najliczniejszej w powiecie pod względem liczby mieszkańców, a dodatkowo mającej najwyższy w Małopolsce wskaźnik migracji ludności, nie dla wszystkich dzieci wystarczyło miejsc w przedszkolach. Wedle szacunków konieczne będzie odesłanie z kwitkiem rodziców ok. 300 maluchów. 

Dowiedz się więcej

Obchody rocznicy tragedii pod Smoleńskiem

Pierwsza rocznica tragedii pod Smoleńskiem

Wojewoda Stanisław Kracik zwrócił się do prezydentów, burmistrzów i wójtów, by tego dnia o godz. 8.41 na minutę włączone zostały syreny alarmowe. Oprócz tego odbędą się liczne uroczystości. Sprawdź, co dzieje się w twojej okolicy.

W Wieliczce

W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą tragedii pod Smoleńskiem, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pary Prezydenckiej oraz wszystkich Ofiar katastrofy, która odbędzie się 10 kwietnia 2011 r. o godz. 10.00 w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Tuż po Mszy Świętej, zapalimy świece pod Krzyżem Katyńskim przy Pomniku Niepodległości.

W Krakowie

W Krakowie obchody rocznicy katastrofy będą trwały cały dzień, główne uroczystości odbędą w Katedrze na Wawelu, tam gdzie znajduje grób pary prezydenckiej.

Dowiedz się więcej

Wybudują trzy ronda

INWESTYCJE. Modernizacja skrzyżowań na drodze wojewódzkiej w Wieliczce rozpocznie się w tym roku. W Tomaszkowicach na takie prace trzeba jeszcze poczekać.

Za wyczekiwane przez wieliczan ronda trzeba będzie słono zapłacić. Łączny koszt zastosowania tego rozwiązania komunikacyjnego na skrzyżowaniu zwanym „na ochronce” oraz u zbiegu ulic Piłsudskiego i Asnyka wyliczono na 15 mln zł. Natomiast budowa ronda na styku drogi wojewódzkiej nr 996 i wschodniej obwodnicy Wieliczki pochłonie 4-5 mln zł. Około połowę kosztów tych inwestycji pokryje gmina Wieliczka. Rada Miejska potwierdziła to już uchwałą, która na dniach trafi także do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Dowiedz się więcej