Obchody rocznicy tragedii pod Smoleńskiem

Pierwsza rocznica tragedii pod Smoleńskiem

Wojewoda Stanisław Kracik zwrócił się do prezydentów, burmistrzów i wójtów, by tego dnia o godz. 8.41 na minutę włączone zostały syreny alarmowe. Oprócz tego odbędą się liczne uroczystości. Sprawdź, co dzieje się w twojej okolicy.

W Wieliczce

W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą tragedii pod Smoleńskiem, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pary Prezydenckiej oraz wszystkich Ofiar katastrofy, która odbędzie się 10 kwietnia 2011 r. o godz. 10.00 w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Tuż po Mszy Świętej, zapalimy świece pod Krzyżem Katyńskim przy Pomniku Niepodległości.

W Krakowie

W Krakowie obchody rocznicy katastrofy będą trwały cały dzień, główne uroczystości odbędą w Katedrze na Wawelu, tam gdzie znajduje grób pary prezydenckiej.

Uroczystości upamiętniające obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się o 7.30 na Rynku Głównym. Do 9. 45 potrwa przemarsz ul. Grodzką pod Krzyż Katyński na palcu im. Ojca Adama Studzińskiego (uroczystość odbędzie się  pod patronatem Zuzanny Kutryki wdowy po prezesie IPN Januszu Kutryce)

W Królewskiej Katedrze na Wawelu o 10.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Mają w niej uczestniczyć mi.in Marta Kaczyńska, żona prezydenta Gruzji Sandra Saakaszwili oraz  część rodzin ofiar katastrofy. Msza będzie transmitowana na telebimie. Kwadrans przed mszą zabije Dzwon Zygmunta. Krypta, w której pochowani zostali Lech i Maria Kaczyńscy będzie w niedzielę otwarta od zakończenia mszy świętej do godz. 19.00.

W Bazylice Mariackiej o 18.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar oraz koncert „10 kwietnia In Memoriam” transmitowany na telebimach.  Po nim będzie miał miejsce marsz pamięci pod Krzyż Katyński i wiec organizowany przez Społeczny Komitet Obchodów Pierwszej Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

 

 

Dodaj komentarz