Reprezentacja Włoch wyjeżdża – ale wróci!

Włoska reprezentacja wyjeżdża na finał EURO do Kijowa

W dniu 30 czerwca (sobota) br. ok. godz. 10.30 włoska reprezentacja narodowa opuści hotel “Turówka” w Wieliczce i uda się na mecz finałowy do Kijowa. Równocześnie strona włoska zdecydowała, iż nie jest to jeszcze pożegnanie z solnym miastem, bo planowany jest powrót do Wieliczki po meczu finałowym.

Dowiedz się więcej

Wieliczka powitała zwycięzców półfinału Euro 2012!

ftWieliczka powitała zwycięzców półfinału Euro 2012!

Dziś (29.06), około drugiej w nocy, piłkarska Reprezentacja Włoch powróciła do swojej bazy pobytowej- hotelu „Turówka” w Wieliczce. We wczorajszym meczu półfinałowym Włosi zmiażdżyli niemiecką drużynę- Mario Balotelli brawurowo zdobył dwie bramki dla „Squadra Azzurra” w 20 i 36 minucie. Podopieczni Joachima Loewa nie byli w stanie zatrzymać włoskiego ataku, ale udało im się zdobyć honorową bramkę z rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i zaowocował pierwszym od 44 lat awansem Włochów do finałów Mistrzostw Europy.

Mieszkańcy Wieliczki, nie zważając na późną godzinę, jednogłośnie postanowili powitać triumfatorów meczu. Wieliczanie powitali Włochów, tak, jak na zwycięzców przystało: rozstawionymi wzdłuż ulicy pochodniami i werblami, na których orkiestra dęta „Podstolice” grała najpopularniejsze włoskie melodie.

Dowiedz się więcej

Wieliczka: Włoscy kibice dziękują Pirlo za piękną bramkę

kibiceW ubiegłą sobotę przed hotelem Turówka w Wieliczce- miejscem pobytowym włoskiej drużyny podczas Euro 2012- po raz kolejny można było zobaczyć włoskich kibiców wyczekujących pojawienia się „Azzurrich”. Goście z Italii, przyozdobieni w barwy narodowe, trzymali w rękach gigantyczny transparent z wizerunkiem Andrei Pirlo- strzelcy brawurowego gola w meczu z Chorwacją.

Dowiedz się więcej

Górnik Wieliczka spada z III ligi

Zabrakło 4 minut do utrzymania w III lidze!!!

sportowetempo.pl napisał/a:
Górnik potrzebował remisu w Andrychowie, by przy korzystnym dla niego rozstrzygnięciu meczu Dalin – Naprzód utrzymać się w III lidze. Beskid musiał wygrać i cel osiągnął.

26.06.2010
Beskid Andrychów – Górnik Wieliczka 3:1 (0:0)

Dowiedz się więcej

Staw wędkarski w naszej gminie – pierwszy taki w Małopolsce

Pierwszy taki staw w małopolsce

Od niedawna, w naszej gminie – pierwszej w małopolsce – dzieci do lat 14, pod opieką osoby dorosłej,  mogą bez jakichkolwiek opłat łowić ryby na specjalnym zbiorniku „Lednica Mała” zlokalizowanym w Wieliczce, przy ul. Mietniowskiej. Pierwsze zawody wędkarskie oraz uroczyste otwarcie stawu odbyły się w sobotnie przedpołudnie 29 maja w obecności dzieci, członków Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Wieliczka oraz  Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.

Dowiedz się więcej