Górnik Wieliczka spada z III ligi

Zabrakło 4 minut do utrzymania w III lidze!!!

sportowetempo.pl napisał/a:
Górnik potrzebował remisu w Andrychowie, by przy korzystnym dla niego rozstrzygnięciu meczu Dalin – Naprzód utrzymać się w III lidze. Beskid musiał wygrać i cel osiągnął.

26.06.2010
Beskid Andrychów – Górnik Wieliczka 3:1 (0:0)

Kapusta (Górnik Wieliczka) 86′

W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando Beskidu, goście wydawali się być przestraszeni wielką stawką spotkania. W tym okresie meczu Juszczyk obronił dwa groźne strzały głową. Z kolei tuż przed pauzą Pazurkiewicz dogrywał do Skiby i gdyby to zrobił dokładnie Górnik stanąłby przed wielką szansą.

Górnik prezentował się znacznie lepiej po zmianie stron niż do przerwy, ale paradoksalnie przegrał mecz właśnie w drugiej połowie spotkania. W 55. minucie w poprzeczkę trafił Zajda. W odpowiedzi, po stałym fragmencie gry, Fryś posłał piłkę do siatki. Do wyrównania doszło kilkadziesiąt sekund później. Po zagraniu piłki z rzutu wolnego Kapusty pokonał Felscha głową Pazurkiewicz.

Drużyna z Wieliczki była coraz bliższa uratowania bezcennego remisu, ale tak sztuka nie powiodła się, bowiem Beskid zagrał z wielką determinacją. Po kolejnym stałym fragmencie Filipowski przegrał powietrzny pojedynek z Frysiem i zrobiło się 2-1. Przeświadczony o popełnieniu faulu na Filipowskim Kapusta nie wytrzymał nerwowo i za niesportowe zachowanie wobec arbitra został usunięty z boiska.

Mimo osłabienia liczebnego Górnik mógł wyrównać, ale Pazurkiewicz oddał zbyt słaby strzał z 14 metrów. Kropkę nad „i” postawił Derek, znów po stałym fragmencie gry. W obu przypadkach idealnie dośrodkowywał Mirosław Kmieć.

Grający trener Beskidu powiedział: – Cieszę się ogromnie. Dramat jaki rozgrywał się w ostatnich tygodniach ostatecznie przerodził się w sukces, Beskid pozostał w trzeciej lidze. – Nie da się ukryć, te stałe fragmenty nas zabiły – obrazowo określił główną przyczynę porażki Górnika jego trener, Maciej Musiał.