Basen w czasie wakacji

 

Basen w czasie wakacji

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na basen w Parku Adama Mickiewicza w czasie wakacji w godzinach 9.00 – 10.30, 11.30 – 13.00, 14.00 – 15.30 za symboliczne 1 zł. Na przybyłych czekać będą instruktorzy, którzy pomogą w nauce pływania.

 

Dowiedz się więcej

Rewitalizacja obiektów sztuki sakralnej w Gminie Wieliczka

Za wieliczka.eu:

Dobiegł końca projekt rewitalizacji kaplicy p.w. ś.ś. Anny i Jana w Gorzkowie oraz drewnianego krzyża w Podstolicach w ramach programu odnowy zabytkowych kapliczek, na które co roku Gmina Wieliczka przeznacza 100 tys. zł.

Niewątpliwie usytuowanie  kaplicy z Gorzkowa w pobliżu skrzyżowania dróg o wzmożonym ruchu samochodów ciężarowych było przyczyną licznych pęknięć na ścianach. Do zniszczeń przyczyniły się także wysokie i rozłożyste lipy znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie świątyni.

Dzięki zakończonym pracom, kaplica może pełnić już swą funkcję. W czasie Bożego Ciała będzie tu stał ołtarz, a dzień później, w święto Jana, zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe połączone z uroczystym poświęceniem świątyni. Kaplica pw. ś.ś. Anny i Jana w Gorzkowie wybudowana została w roku 1868 dzięki dobrowolnym składkom okolicznych mieszkańców. Jest to niewielki budynek z wysokim dwuspadowym dachem, na szczycie którego widnieje strzelista sygnaturka. We wnętrzu znajduje się drewniany ołtarz z umieszczonym centralnie obrazem przedstawiającym Matkę Boską z Dzieciątkiem w otoczeniu aniołów. W niszach okiennych po obu stronach ołtarza stoją dwie figury Matki Boskiej oraz figura św. Jana.

Dowiedz się więcej

Wieliczka – osuwisko na Narutowicza

Za Dziennik Polski:

Niektórzy kierowcy, stale korzystający z ulicy Narutowicza już się przyzwyczaili: w końcu w krótszych lub dłuższych korkach stoją tam od prawie pięciu miesięcy. Jednak większość podróżujących bardzo ruchliwą trasą coraz głośniej narzeka na utrudnienia i niecierpliwie czeka, kiedy samochody ponownie pojadą dwoma pasami jezdni. Trudno się temu dziwić.

Za przyczyną remontów bądź budowy kanalizacji w Wieliczce zamykane są coraz to nowe ulice w centrum miasta, co sprawia że więcej niż zazwyczaj kierowców jeździ „górą” miasta – ulicami Narutowicza i Piłsudskiego. Efektem tego jest, iż w ostatnich tygodniach korek spowodowany zwężaniem ul. Narutowicza ciągnie się po jednej stronie aż do wiaduktu kolejowego, a z drugiej – po klasztor franciszkanów – reformatów.

Dowiedz się więcej

SMS’owy system powiadamiania o zagrożeniach.

Gmina Wieliczka podpisała umowę o udostępnienie systemu informatycznego Samorządowy Informator SMS i świadczenie e-usług. Samorząd zaprasza do zarejestrowania się w bezpłatnych serwisach informacyjnych SMS dzięki czemu mieszkańcy otrzymają najważniejsze lokalne informacje w postaci wiadomości SMS, przede wszystkim informacje o zagrożeniach takich jak: wichury, gwałtowne burze, powodzie, katastrofy.

Wśród korzyści należy wymienić:

Lokalne ostrzeżenia o zagrożeniach

Informacje o dużych wydarzeniach i imprezach na terenie Gminy

Informacje o przerwach w dostawie mediów

Ostrzeżenie o gwałtownych zmianach meterologicznych.

 

Dowiedz się więcej