Pożar pod Grabówkami

Informacja użytkownika nacomito z portalu wieliczka24.info:

Głupota ludzka nie zna granic.
……………………………………………………………………………………………………

Pali się trawa na „polach Półchłopka” pod Grabówkami. Znikomy wiatr przepędza płomienie w kierunku domków jednorodzinnych przy ul. Chrobrego.
15:40
W ciągu 20 min ogień ogarnął kilka ha łąk. Z pożarem walczą strażacy z 4 wozów bojowych. Jest chyba problem z wodą.
15:45
Większość sił skupionych jest na obronie domostw przy ul. Chrobrego.
[kliknij więcej by przeczytać cały artykuł]

Dowiedz się więcej

Rynek Górny Parkingiem

Rynek Górny będzie jednak parkingiem?

Prawdopodobnie Burmistrz ugnie się pod wpływem wielickich kupców i zezwoli na parkowanie w Rynku Górnym. Wg. informacji z Dziennika Polskiego prawdopodobnie będzie można parkować do 30 minut (co zapewni rotację izapobiegnie parkowaniu od rana do wieczora). Za zezwoleniem na postój samochodów opowiadali się [kliknij więcej by zobaczyć cały artykuł]

Dowiedz się więcej

Wieliczka Remont Rynku Górnego

Remont

Trwa remont Rynku w Wieliczce. Prace powoli dobiegają końca, najwięcej do zrobienia pozostało w południowej jego części.

darmowy hosting obrazków

Jednak już teraz widać, że będzie to bardzo udana wizytówka miasta, pomimo, że w zestawieniu z koncepcją zaskakuje olbrzymia ilość schodów pomiędzy kamienicami, a płaszczyzną Rynku. Także schody prowadzące do Pałacu Przychodzkich stają się dominującym elementem południowej elewacji Rynku.

Spore opóźnienie prac powoduje, że obecny już przesunięty termin z grudnia na marzec jest nierealny. Nieoficjalny planowany termin zakończenia inwestycji to maj, czy tym razem uda się go dotrzymać?

Rynek jednak parkingiem?

Szkoda, że wg ostatnich informacji miasto prawdopodobnie ulegnie żądaniom kupców i wyda zgodę na parkowanie aut na tak pięknie odnowionym Rynku

Zobacz galerię: [kliknij więcej by zobaczyć cały artykuł]

 

Dowiedz się więcej

Budowa drogi S7

Kiedy szybko pojedziemy do Nowej Huty? I centrum Krakowa.

Trwają intensywne prace na pierwszym odcinku, oczekiwanej także przez nas, wschodniej obwodnicy Krakowa. Dzisiaj rozpoczęto  betonowanie wiaduktu nad torami kolejowymi. Termin oddania całości pierwszego etapu łącznie z połączeniem z istniejącym układem drogowym planowane jest na połowę roku.

Dowiedz się więcej

Uroczyste otwarcie nowego sezonu w kopalni soli

W ubiegły piątek Kopalnia Soli Wieliczka uroczyście rozpoczęła tegoroczny sezon turystyczny.

Po trudnym 2009 roku, kiedy to nastąpił 11% spadek liczby odwiedzających kopalnię turystów, władze spółki liczą na zdecydowanie lepszy rok, czego można się spodziewać obserwując wyniki za luty i marzec br. Co roku wzrasta liczba turystów zagranicznych, obecnie to już 54% wszystkich gości.

Obecnie spółka wprowadza kilka nowych atrakcji m.in.
– szlak pielgrzymkowy
– podziemna droga krzyżowa
– zwiedzanie surowej kopalni i obiektów na powierzchni

[kliknij więcej by przeczytać cały artykuł]

Dowiedz się więcej

Najbliższe wydarzenia

W tej rubryce znajdziesz kalendarium najbliższych imprez w naszej okolicy. Wiesz o ciekawej imprezie/wydarzeniu, które odbędzie się w naszej okolicy? Prosimy o informację na maila info@wieliczanie.pl Najbliższe imprezy: Miasto Gmina Powiat 14 maja 2010, godz. 19.00 – 1.00 NOC MUZEÓW 2010 Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 14 maja (piątek) w godz. 19.00 – 1.00 na … Dowiedz się więcej

[Recenzja] Prince of persia

Najnowszy Prince of Persia to już druga „reaktywacja” serii. Kolejne jej narodziny. Tym razem braknie zabaw z czasem, książę nie będzie księciem, ale za to mamy towarzysza. A właściwie towarzyszkę. Przeżyjemy z nią przygodę, którą książę (Który nim nie jest, bo to .. złodziejaszek) zapamięta na zawsze.

Będziemy się dużo bić, wspinać, ale przede wszystkim, będziemy się dobrze bawić. Ale ale, zacząłem od środka, a tu trzeba od początku. Zaczynamy.

Dowiedz się więcej

Regulamin

Regulamin portalu wieliczanie.pl § 1 Postanowienia ogólne. 1. Każdy może zarejestrować się na portalu wieliczanie.pl, za korzystanie z niego nie są pobierane żadne opłaty. 2. Przez otwartość rozumiemy również ewentualną możliwość pisania wiadomości na forum przez osoby niezarejestrowane lub niezalogowane, jednakże osoba taka nie może rościć pretensji z tytułu dokonanych przez Administratora i Moderatorów operacji … Dowiedz się więcej