Rynek Górny Parkingiem

Rynek Górny będzie jednak parkingiem?

Prawdopodobnie Burmistrz ugnie się pod wpływem wielickich kupców i zezwoli na parkowanie w Rynku Górnym. Wg. informacji z Dziennika Polskiego prawdopodobnie będzie można parkować do 30 minut (co zapewni rotację izapobiegnie parkowaniu od rana do wieczora). Za zezwoleniem na postój samochodów opowiadali się [kliknij więcej by zobaczyć cały artykuł]

wieliccy przedsiębiorcy posiadający lokale w centrum.

Jak to jest gdzie indziej

Przykładowo w Nowym Targu można parkować – i to tylko zaopatrzeniowcom – do 10 rano i po 16tej. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na Rynku są dwa duże płatne parkingi. Podobnie sytuacja wygląda w Limanowej.

Komentarz
Cóż, wygląda na to, że ładnie odnowiony Rynek nie stanie się jednak wizytówką Wieliczki, lecz
będzie „zaśmiecony” stojącymi na nim samochodami.

Dla klientów?
Klienci, mieszkańcy, czyli my będziemy mieć zapewne wygodniej, jednak czy warto? Obecnie na Rynku parkowanie jest także dość mocno ograniczone, a i za czasów poprzedniego burmistrza parkować tam wolno nie było. Mimo to, a także dzięki strefie, w centrum jest rotacja i z miejscem do parkowania większych problemów kierowcy nie mają.

Docelowo od września, po powstaniu parkingu postojowego przy ul. Limanowskiego, liczba miejsc parkingowych w centrum jeszcze bardziej wzrośnie.

Trudno dziwić się jednak stanowisku kupców, jednak czy miasto powinno im ulegać
i poświęcać odnowiony za miliony zabytkowy Wielicki Rynek? Czy powiemy o miasteczku, które odwiedziliśmy, że ma urocze centrum, jeżeli zamiast perspektywy całego Rynku zapamiętamy szereg stojących tam aut?

Tu znajdziesz najnowsze zdjęcia i raport prac z remontu Rynku

Co Państwo  o tym sądzicie – czy na Rynku powinien być parking?
Zapraszamy do wypowiedzi poniżej w komentarzu i/lub głosowaniu w ankiecie obok.

{mos_fb_discuss:7}

Dodaj komentarz