Dzień otwarty w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”

W dniu 22 kwietnia w godz. 9:00-16:00 Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na nadszybie szybu Regis i w jego okolice na Dzień Otwarty. W ramach wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów (pulmonolog, laryngolog), porad fizjoterapeutów, badań spirometrycznych, a także wziąć udział w gimnastyce leczniczej, ćwiczeniach oddechowych i testach sprawnościowych oraz zwiedzić podziemną … Dowiedz się więcej

Festiwal ludzi pozytywnie zakręconych 4 czerwca w Wieliczce

Festiwal organizowany jest od 1999r, odbywa się co dwa lata. Ostatni odwiedziło 2500osób. Najbliższy odbędzie się 4.06.2017 w Zamku Żupnym w godzinach 10-15. W wydarzeniu może uczestniczyć każdy, kto ma jakąś pasję i chce się nią podzielić. Zgłoszenia przyjmowane są do 15.05.2017 Więcej http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/wieliczka-zakrecony-festiwal-kusi-kolekcjonerow,11911016/

Miasto Kobiet

Początek marca nieodzownie związany jest ze świętem wszystkich kobiet. 5 marca Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza do Centrum Kultury i Turystki w Wieliczce na trzecią odsłonę projektu MIASTO KOBIET. Z tej okazji w ciągu dnia przygotowaliśmy wiele atrakcji i warsztatów dla pań, a wieczorem zapraszamy na koncert CHRISTELLE LOURY, która wystąpi z utworami legendarnej … Dowiedz się więcej

Dotacje dla działających lokalnie, czyli II edycja konkursu grantowego FIO-Małopolska Lokalnie

Już 16 marca rusza II edycja konkursu FIO – Małopolska Lokalnie, którego celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców i organizacji pozarządowych w działania oddolne. W ramach konkursu grupy nieformalne i organizacje pozarządowe działające na terenie województwa małopolskiego mogą starać się o mikrodotację w wysokości od 2.000 do 5.000 zł na realizację projektów społecznych lub rozwój organizacji.

Pierwsza edycja konkursu FIO-Małopolska lokalnie cieszyła się dużym zainteresowaniem: z całego województwa wpłynęło do nas ponad 400 wniosków, przyznaliśmy 130 dotacji na łączna kwotę 600 tys. zł. Projekty realizowało 50 młodych organizacji pozarządowych i 80 grup nieformalnych, angażując w swoje działania wielu wolontariuszy i lokalnych partnerów – mówi Agnieszka Węgrzyn, koordynatorka projektu. Promowanie czytelnictwa, działalność klubów seniora, społeczny ogród pielęgnowany przez mieszkańców, warsztaty kulinarne, dbanie o lokalne tradycje, realizowanie pasji związanych ze światem mody, sportu, wernisaż sztuki współczesnej – to tylko nieliczne z działań, jakie mieszkańcy Małopolski zrealizowali sięgając po pieniądze z lokalnych funduszy grantowych.

Dowiedz się więcej

Zbliża się bicie rekordu Guinnessa w przyrządzaniu największej lasagne!

Komuniat

20 czerwca w wielickim Centrum Kibicowania, odbędzie się spektakularne wydarzenie- bicie rekordu Guinnessa w największej lasagne! Dotychczasowy rekord ustanowiono w 1993 roku w Kalifornii. Aby go pobić, najlepsi kucharze przyrządzą około 4 tony włoskiego specjału. W międzyczasie prezentowane będą różne atrakcje kulinarne ze wszystkich stron świata, a o godzinie 16:00 nastąpi oficjalnie ważenie lasagne i częstowanie nią zgromadzonych gości. Atrakcją dnia, oprócz dania głównego, będzie Dzień Europejski zorganizowany dla dzieci i młodzieży z wielickich szkół (godz. 13:00) oraz długo oczekiwany koncert Jacka Stachurskiego (godz. 20:00).

Dowiedz się więcej

Startują dni Wieliczki

Program:

PIĄTEK 22 LIPCA

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

17:00 Solne Miasto, ul. T. Kościuszki 15

Prezentacja publikacji „Babskie specjały” połączona z degustacją potraw regionalnych oraz spotkaniem z zespołami regionalnymi z Serbii, Słowacji i Wieliczki

19:30 Koncert Jazzowy – Laboratorium – Komora Warszawa w Kopalni Soli „Wieliczka”

Zaproszenia dostępne w punktach informacji Kopalni Soli „Wieliczka” – ul. Daniłowicza 10 oraz ul. Wiślna 12 w Krakowie.

Szczegóły www.kopalnia.pl

Zjazd Szybem Daniłowicza od godz. 18.00

20.00-03.00 Hotel Turówka, ul. Żeromskiego 1

Dowiedz się więcej

Basen w czasie wakacji

 

Basen w czasie wakacji

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na basen w Parku Adama Mickiewicza w czasie wakacji w godzinach 9.00 – 10.30, 11.30 – 13.00, 14.00 – 15.30 za symboliczne 1 zł. Na przybyłych czekać będą instruktorzy, którzy pomogą w nauce pływania.

 

Dowiedz się więcej

Obchody rocznicy tragedii pod Smoleńskiem

Pierwsza rocznica tragedii pod Smoleńskiem

Wojewoda Stanisław Kracik zwrócił się do prezydentów, burmistrzów i wójtów, by tego dnia o godz. 8.41 na minutę włączone zostały syreny alarmowe. Oprócz tego odbędą się liczne uroczystości. Sprawdź, co dzieje się w twojej okolicy.

W Wieliczce

W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą tragedii pod Smoleńskiem, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pary Prezydenckiej oraz wszystkich Ofiar katastrofy, która odbędzie się 10 kwietnia 2011 r. o godz. 10.00 w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Tuż po Mszy Świętej, zapalimy świece pod Krzyżem Katyńskim przy Pomniku Niepodległości.

W Krakowie

W Krakowie obchody rocznicy katastrofy będą trwały cały dzień, główne uroczystości odbędą w Katedrze na Wawelu, tam gdzie znajduje grób pary prezydenckiej.

Dowiedz się więcej