AH1/N1 w Wieliczce

ZDROWIE. W powiecie wielickim stwierdzono sześć przypadków grypy AH1/N1. Stan jednego z chorych jest ciężki. Sanepid prowadzi monitoring nieobecności uczniów w szkołach.

Pięcioro z zarażonych wirusem to osoby dorosłe w średnim wieku; na niebezpieczną grypę zapadało także kilkuletnie dziecko. Hospitalizacja okazała się konieczna w czterech przypadkach; stan jednego z chorych – kilkudziesięcioletniego mieszkańca powiatu wielickiego, który od dwóch tygodni przebywa w jednym z krakowskich szpitali – lekarze określają jako ciężki.

Dowiedz się więcej

„Śladami Jana Pawła II w Małopolsce”

„Śladami Jana Pawła II w Małopolsce”

ekspozycja Muzeum na III poziomie kopalni

Tylko do końca stycznia będzie można zwiedzać wystawę „Śladami Jana Pawła II w Małopolsce” w ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni zorganizowaną przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa.

W sobotę 29 stycznia, będzie można zwiedzić wystawę z przewodnikiem w cenie 9zł (zjazd windą 135 m pod ziemię). Rezerwacje przyjmujemy do piątku do godz. 15, tel. 12 289 16 27. Ilość miejsc ograniczona.

Dowiedz się więcej

Remont ulicy Kilińskiego

mapa objazdu kilińskiego wieliczkaW związku z rozpoczęciem prac związanych z remontem ulicy Kilińskiego uprzejmie informujemy, iż w okresie od 18.01.2011 do ok. 15.05.2011 zostaje zmieniona organizacja ruchu w obrębie Rynku Górnego w Wieliczce. Za utrudnienia przepraszamy!

Nowa organizacja ruchu w centrum miasta:

* wjazd do Rynku Górnego ulicami: Seraf, Sikorskiego,

* od strony ulicy Górsko przy wjeździe do Rynku Górnego nakazany kierunek jazdy w ulicę Kopernika,    * wyjazd z Rynku Górnego ulicami: Batorego, Górsko ( na całej ulicy Górsko obowiązuje ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy),

* ulica Kilińskiego zamknięta.

 

Zobacz mapę:

 

Dowiedz się więcej

Włoski wieczór w Hotelu Grand Sal****

karnawał w grand salWłoski wieczór w Hotelu Grand Sal****
Nieopodal turystycznego szybu Kopalni Soli „Wieliczka” położony jest czterogwiazdkowy Hotel Grand Sal. Już 4 lutego rozbrzmiewać w nim będą najsłynniejsze włoskie przeboje. Zapraszamy do spędzenia karnawałowego wieczoru w wyjątkowym śródziemnomorskim kilmacie.
Klimat Włoch w Wieliczce? Czemu nie!

W Hotelu Grand Sal**** rozbrzmiewały już utwory ABBY i największe polskie przeboje. Każde kolejne muzyczne spotkanie w hotelu zaskakuje ciekawym pomysłem na mile spędzony czas. Wieczór włoskich przebojów i włoskiej kuchni miał swoją premierę w roku 2010. W tym roku (4 lutego) ponownie, choć już ostatni raz przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, wystąpi Magda Kasprzyk wraz z przyjaciółmi: Katarzyną Radwańską (wokal), Wojtkiem Wachułką (piano) oraz Bartkiem Szczepańskim (perkusja). Zespół zagra między innymi słynne Volare, Lasciate mi cantare, Azzuro oraz Felicità. W ten wyjątkowy wieczór restauracja serwować będzie włoskie przysmaki.

Dowiedz się więcej

NZOZ Kopalnia Soli: NOWE KONTRAKTY Z NFZ

W 2011 roku NZOZ Kopalnia Soli „Wieliczka” Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno – Leczniczy podpisał nowe umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia  na lekarską opiekę rehabilitacyjną, fizjoterapię ambulatoryjną oraz lekarską opiekę pulmonologiczną.
W ramach kontraktów każdy pacjent objęty ubezpieczeniem zdrowotnym może skorzystać bezpłatnie z:

  • Konsultacji pulmonologicznych i specjalistycznej diagnostyki pulmonologicznej
  • Konsultacji lekarza rehabilitacji medycznej
  • Zabiegów fizjoterapeutycznych

Lekarze Ośrodka posiadają wysokie kwalifikacje medyczne oraz doświadczenie w pracy z osobami przewlekle chorymi na schorzenia dróg oddechowych i układu ruchu. Pacjenci będą przyjmowani w Poradni Pulmonologicznej z nowoczesną Pracownią Spirometryczną oraz w Poradni Rehabilitacyjnej z Pracownią Fizjoterapii wyposażoną w nowoczesny sprzęt do fizykoterapii oraz salę do kinezyterapii. Ośrodek świadczy szeroki wachlarz usług fizjoterapeutycznych obejmujących m.in. takie zabiegi, jak:

Dowiedz się więcej

Z wielkim trudem kształtują się władze powiatu

Niezmiennie w Radzie Powiatu Wielickiego trwa pat, co powoduje tarcia o władzę na następne 4 lata. Jeden i drugi klub stara się obiecywać stanowiska radnym z drugiej strony, tak aby uzyskać przewagę i doprowadzić do obsadzenia ich swoimi ludźmi. Po ostatniej sesji udało się wybrać starostę. I to by było na tyle, gdyż w kolejnych głosowaniach znów doszło do remisu.

Na tę chwilę wygląda na to, że do przeciwników przeszli Lech Pankiewicz (wg planu miał otrzymać stanowisko członka zarządu powiatu) oraz Adam Kociołek (stanowisko wicestarosty), co mimo wszystko dalej nie pozwala na zakończenie żenującego spektaklu jakiego jesteśmy świadkami od dłuższego czasu.

Poniżej artykuł z Dziennika Polskiego opisujący ostatnie wydarzenia w radzie powiatu.

Wielicki starosta został bez zastępcy

SAMORZĄD. Szefem powiatu został ponownie Jacek Juszkiewicz. Głosowanie nad wyborem Adama Kociołka na wicestarostę zakończyło się… remisem. Trzecią sesję Rady Powiatu zawieszono do 18 stycznia.

Dowiedz się więcej

Miłosierdzie gminy nie dla bezdomnych zwierząt

Mimo apeli mieszkańców Urząd Miasta w Wieliczce nie chce finansować opieki nad bezdomnymi zwierzętami. A władze województwa nie są w stanie wymusić na gminach organizowania schronisk

Na początku grudnia fundacja Elpis dostała telefon z prośbą o pomoc dla bezdomnego kota, który przymarzł do ziemi. – Osoba, która do nas zadzwoniła, przekazała nam, że wielicki wydział ochrony środowiska po raz kolejny potraktował ją wymijająco i nie chciał przyjąć zgłoszenia – mówi Renata Mizera, szefowa fundacji Elpis.

To nie pierwszy taki przypadek w Wieliczce. Kilka miesięcy temu urzędnicy nie potrafili wskazać, kto ma zająć się kotką z młodymi, którą ktoś wyrzucił w kartonie na rynek. Telefony do Elpisu, Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami czy krakowskiego schroniska dla zwierząt z prośbą o pomoc dla bezpańskich zwierząt z Wieliczki zdarzają się bardzo często, mimo to urzędnicy nie zainteresowali się ofertą współpracy ze strony dwóch lokalnych fundacji.

Dowiedz się więcej