Uroczyste otwarcie nowego sezonu w kopalni soli

W ubiegły piątek Kopalnia Soli Wieliczka uroczyście rozpoczęła tegoroczny sezon turystyczny.

Po trudnym 2009 roku, kiedy to nastąpił 11% spadek liczby odwiedzających kopalnię turystów, władze spółki liczą na zdecydowanie lepszy rok, czego można się spodziewać obserwując wyniki za luty i marzec br. Co roku wzrasta liczba turystów zagranicznych, obecnie to już 54% wszystkich gości.

Obecnie spółka wprowadza kilka nowych atrakcji m.in.
– szlak pielgrzymkowy
– podziemna droga krzyżowa
– zwiedzanie surowej kopalni i obiektów na powierzchni

[kliknij więcej by przeczytać cały artykuł]

24 kwietnia kopalnia znów planuje dni otwarte, w trakcie których będzie można zobaczyć warzelnię, pracownie rzeźbiarską oraz komory imprezowe.

źródło informacji: http://www.infopw.pl/

Komentarz
Cieszy ponowny wzrost liczby zwiedzających kopalnię, chociaż wciąż zamknięty szyb Regis powoduje, że turyści omijają miasto. Liczba turystów nie ma więc przełożenia na chociażby lokalny biznes, wracają oni bowiem wydawać pieniądze do Krakowa. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu szyb zostanie uruchomiony, a zmodernizowane centrum Wieliczki po obecnych remontach, będzie w stanie turystów przyciągnąć.

Martwi także to, co cieszy zarząd – wzrastająca liczba turystów zagranicznych. Oznacza to, że kopalnia jest zadowolona z liczby odwiedzających i nie będzie zmuszona obniżyć cen biletów, by przyciągnąć turystów z Polski. Często wycieczki szkolne odwiedzające Kraków, rezygnują z tego dawniej obowiązkowego punktu wycieczki, właśnie ze względu na wysokie ceny wejściówek. Coraz więcej dzieciaków z Polski straci szansę – często jedyną – zobaczenia tego światowego ewenementu…

{mos_fb_discuss:7}

Dodaj komentarz