Staw wędkarski w naszej gminie – pierwszy taki w Małopolsce

Pierwszy taki staw w małopolsce

Od niedawna, w naszej gminie – pierwszej w małopolsce – dzieci do lat 14, pod opieką osoby dorosłej,  mogą bez jakichkolwiek opłat łowić ryby na specjalnym zbiorniku „Lednica Mała” zlokalizowanym w Wieliczce, przy ul. Mietniowskiej. Pierwsze zawody wędkarskie oraz uroczyste otwarcie stawu odbyły się w sobotnie przedpołudnie 29 maja w obecności dzieci, członków Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Wieliczka oraz  Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.

 

Dzięki współpracy Gminy Wieliczka i  wędkarzy z wielickiego Koła  na zbiorniku „Lednica Mała”  została zebrana  wierzchnia warstwa mułu a zbiornik został zabezpieczony i dostosowany do potrzeb małych wędkarzy. Uroczystego przecięcia wstęgi wspólnie z burmistrzem Wieliczki dokonali mali zawodnicy.  Korzystając z okazji burmistrz Wieliczki podziękował wędkarzom za pomoc podczas prowadzonych niedawno działań przeciwpowodziowych w Gminie Wieliczka. Pogratulował także pomysłu na takie zagospodarowanie zbiornika a dzieci poprosił by „pilnowały dorosłych by Ci nie łowili w ich wodzie”. Następnie po wypiciu kubeczka szampana (oczywiście bezalkoholowego) 30 zawodników zajęło pozycje i rozpoczęły się zawody. Po ich zakończeniu Prezes Koła Wędkarskiego Paweł Chmiela wręczył zwycięzcom nagrody rzeczowe (głównie sprzęt wędkarski), które ufundowało Koło PZW Wieliczka oraz Burmistrz Wieliczki.

Wyniki zawodów:


1. Szymon Weceklicki     4,04 kg.
2. Jakub Karolczak          2,92 kg.
3. Oskar Chmiela             2,86 kg.
4. Damian Gawor            2,68 kg.
5. Marcin Cholewa         2,44 kg.
Fot: PZW Koło Wieliczka

{mos_fb_discuss:9}
wieliczka.eu


Dodaj komentarz