Zboczeniec zaczepia dzieci w Wieliczce

paragraf{like} Na forum wieliczka24.info można przeczytać wpis mamy, która informuje o zboczeńcu zaczepiającym dzieci w okolicy ul. Piłsudskiego/Jagiellońskiej. Jako, że sprawa wydaje się być poważna, poniżej przytaczamy cały wpis oraz apel o zgłaszanie się świadków, którzy widzieli lub byli ofiarami zaczepek.

Wpis z wieliczka24:

MAM OGROMNĄ PROŚBĘ. W czerwcu b.r na ulicy Jagiellońska/Rejtana ok godz 13,14 doszło do incydentu, w którym uczestniczyła moja 12-letnia córka i jej koleżanka (dziewczynki wracały ze szkoły). Podjechał do nich samochód marki Renault Clio, koloru niebieskiego na wielickich numerach rejestracyjnych.Kierowca (mężczyzna w wieku 20 do 30 lat, ciemne, krótko ścięte włosy, zakola) uchylił okno i skinął w ich kierunku ręką. Jedna z dziewczynek podeszła bliżej i widząc,że mężczyzna jest rozebrany od pasa w dół uciekła kryjąc się w najbliższym domu. Dziewczynki były potwornie przerażone.

Sprawę zgłosiliśmy na policję. Okazało się,że tego samego dnia na ul Grunwaldzkiej mężczyzna zaczepił kobietę, również na tle seksualnym.Jechał obok niej samochodem, kobieta zapamiętała numery rejestracyjne pojazdu, złożyła zeznania na policji.Wydawało się nam,że sprawa została zakończona, że sprawca został ukarany. Jednak w piątek b.r (dnia 21 września) ok godz 14.50 moja córka znowu zadzwoniła do mnie przerażona. Tym razem samochód (ten sam) z tym samym kierowcą w środku wyjeżdżał z ul.Jagiellońskiej w Piłsudskiego.Dziewczynki przechodziły po pasach przez ul.Piłsudskiego i chciały skręcić w Jagiellońską.Kierowca mimo możliwości wyjazdu długo nie wyjeżdżał w Piłsudskiego.Podchodziły bardzo powoli, ostrożnie bo poznały kolor samochodu.Zobaczyły,że okno się uchyla,ta sama twarz, więc uciekły w kierunku pętli autobusowej. DRODZY MIESZKAŃCY, JEŚLI WASZE DZIECI SPOTKAŁO TO SAMO PROSZĘ SKONTAKTUJECIE SIĘ Z KOMISARIATEM POLICJI W CELU ZŁOŻENIA ZEZNAŃ.JEŚLI KTOS Z PAŃSTWA CHCIAŁBY POROZMAWIAĆ ZE MNĄ, COŚ WIE W TEJ SPRAWIE PISZCIE- CHĘTNIE ODPOWIEM NA MAILE.EWENTUALNIE SKONTAKTUJĘ SIĘ Z PAŃSTWEM TELEFONICZNIE.IM JEST NAS WIĘCEJ TYM JEST LEPIEJ.Sprawa do tej pory wisi w prokuraturze a moje dziecko boi się chodzić do szkoły!!!!!Facet jest bezkarny, jest już wrzesień.Obawiam się,że od czerwca nikt go jeszcze nie przesłuchał.

Jeśli chodzi o rocznik tego clio -to jest to nowe clio. luuv numery rejestracyjne kończą sie na 13 (znam cały numer rejestracyjny ale nie mogę go podać do zakończenia sprawy:).Jeśli jest takie specyficzne na osiedlu z tą końcówka to proszę o kontakt(na prywatnego maila).Nie byłam na Radzie Osiedla.Kilka godzin składałam w piątek zeznania na naszej policji, wczoraj poinformowałam Panią Dyrektor Szkoły nr 3 o sprawie, zadzwoniłam na prokuraturę,obiecali:) szybką interwencję.Muszę pobyć trochę w domu z dziećmi, bo córka jest przerażona,boi się chodzić do szkoły. Zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą.Jeśli będzie taka konieczność pójdę na radę. Wiem, że dziewczyn, które ten pan zaczepiał jest więcej na naszym osiedlu. Sa to głównie nastolatki, dzieci ale też 18-latki i starsze, które nie chcą lub tez boja się zeznawać. Ja ich nie jestem w stanie zmusić do składania zeznań. W czerwcu nie chciałam rozdmuchiwać tematu (spokojnie czekałam) ale jak w piątek sytuacja sie powtórzyła to nie mam wyjścia.Muszę ostrzec innych, no bo na co mam czekać? Wiecie jak to wygląda, pan zaczepia dziewczynki, albo się wstydza o tym mówić,albo się boja,albo nie potrafią, rodzice ich nie słuchają no bo nikt ich nie zgwałcił,nic się nie stało????ALE MOJA CÓRKĘ SPOTKAŁO TO JUŻ DRUGI RAZ, CZUJE SIĘ TAK JAKBY ATAK SKIEROWANY BYŁ W JEJ KIERUNKU,JAKBY PAN ZA NIĄ CELOWO JEŹDZIŁ.STĄD TA MOJA PROŚBA DO WAS NA TYM PORTALU. NAWET TO CO PISZECIE JEST FORMĄ JAKIEGOŚ PROTEStU ZBIOROWEGO PRZECIWKO BAGATELIZOWANIU TEGO PROBLEMU.JA SOBIE SAMA NIE PORADZĘ Z TZW JAK TO MÓWIĄ „PROCEDURAMI” DLATEGO TAK WAŻNE JEST DLA MNIE WAszE ZDANIE.Może teraz czyta to jakaś dziewczyna, której nie chce się złożyć zeznań na policji???Może w taki sposób dotrę do ludzi??? XXX jasna, nie mozemy byc bierni, musimy wymagac od poli  cji,prokuratury i sądu konkretnych działań.Nie mozemy byc tylko i wyłącznie od „płacenia podatków”.

http://www.wieliczka24.info/uwaga-dzieciuwaga-rodzice-vt4801.htm#87109

Dodaj komentarz