Dofinansowanie przebudowy placu targowego przy ul. Bednarka

podpisanie{like} Dofinansowanie przebudowy placu targowego przy ul. Bednarka

17 września 2012 r. w Krakowie, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz burmistrza Wieliczki Artura Kozioł podpisali promesę gwarantującą 1 mln zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekt pn. „Przebudowa placu targowego przy ul. Bednarka w Wieliczce”.

– Spośród krajów europejskich Polska jest dopiero na 17. miejscu jeżeli chodzi o sprzedaż bezpośrednią produktów. Polskie targowiska często nie spełniają wysokich standardów sanitarnych nałożonych przez Sanepid, co w konsekwencji wstrzymuje ich dalszy rozwój. Fundusze przeznaczone z PROW na modernizację targowisk przyczynią się do wzrostu sprzedaży bezpośredniej. Cieszę się, iż powiat wielicki jako jedyny w Małopolsce wyremontuje za pieniądze z PROW aż dwa targowiska: w Wieliczce i Niepołomicach. – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Wojciech Kozak.

Małopolska ma się czym pochwalić, zajmuje 6. miejsce na Liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym z Gminy Wieliczka wpisane zostały na listę: sól wielicka oraz  Szynka podstolego i Szynka podstolego z nogą wytwarzane według staropolskich receptur w Podstolicach.

Modernizacja targowiska wpłynie korzystnie na rozwój i poprawę lokalnej przedsiębiorczości. Projekt Gminy Wieliczka pn. „Przebudowa placu targowego przy ul. Bednarka w Wieliczce” obejmuje zagospodarowanie terenu placu w tym wykonanie m.in.: nowej nawierzchni, traktów komunikacyjnych, wykonanie odwodnienia, remont toalet, budowa oświetlenia, remont wiaty handlowej z całym wyposażeniem oraz remont trzech kiosków handlowych. Wartość dofinansowania to 1 mln zł a całkowita wartość projektu – 1 680 759,36 zł.

30 sierpnia br. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają wsparcie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” PROW na budowę, przebudowę, remont i wyposażenie targowiska stałego. Dzięki dotacji o łącznej wartości 16 798 990 zł odnowionych zostanie 19 targowisk z całej Małopolski, w tym targowisko w Wieliczce. Maksymalnie na jeden projekt można było uzyskać 1 mln zł dofinansowania.

list

Dodaj komentarz