Kolonie nie dla dzieci z zespołem Aspergera

zaciszeautyzmu.plZwracamy się do Was z prośbą o reakcję na bulwersujący przypadek dyskryminacji, jakiej dopuściło się biuro podróży Galeon z Krakowa, uniemożliwiając 12-letniej Milence wyjazd na kolonie, mimo pozytywnych opinii pedagoga i lekarza zaświadczających, że dziewczynka może uczestniczyć w wyjeździe. Powód: zespół Aspergera*. Biuro podróży Galeon wykluczyło Milenkę z wyjazdu w trosce o renomę swojej firmy.

 

Pełny tekst artykułu  znajdziesz tutaj

Protesty instytucjonalne już zostały wysłane – teraz kolej na Was! Nie pozostawajmy obojętni na krzywdę, jaka została wyrządzona Milenie. Nie pozwólmy, alby bezkarnie wykluczano dzieci ze społeczności tylko dlatego, że odrobinę różnią się od pozostałych. Napiszmy do biura podróży Galeon, że nie zgadzamy się na tak bezduszne traktowanie dzieci. Nasze protesty kierujmy na adres: galeon@galeon.krakow.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wystarczy jedno zdanie: Renomy firmy nie buduje się dyskryminując dzieci, w ten sposób się ją traci.

Bardzo liczymy na Wasz odzew. Przekażcie naszą prośbę dalej, do znajomych, rodziny i wszystkich tych, którzy nie chcą zgodzić się na bezmyślne krzywdzenie dzieci.

Sprawę pilnuje Stowarzyszenie Na rzecz Dzieci Autystycznych „Zacisze”, www.zaciszeautyzmu.pl które  wystosowało już oficjalne pisma do Biura podroży Galeon oraz Krakowskiej Izby Turystyki

{mos_fb_discuss:12}

Dodaj komentarz