Sprawdź księgę wieczystą

Zapraszamy do skorzystania z on-linowej przeglądarki ksiąg wieczystych.

Od środy możliwy jest publiczny, bezpłatny i powszechny dostęp do ksiąg wieczystych prowadzonych w postaci elektronicznej – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Na razie w ten sposób można zajrzeć do ponad 12 mln spośród 18,8 mln ksiąg.

„Żeby uzmysłowić skalę potrzeb w tym zakresie wystarczy powiedzieć, iż każdego dnia pracy polskich sądów w wydziałach ksiąg wieczystych zagląda do nich co najmniej około 20 tys. obywateli” – mówił podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że od środy do księgi wieczystej można będzie zajrzeć, korzystając na przykład z domowego komputera.

Wiceminister sprawiedliwości Piotr Kluz powiedział, że wprowadzony system internetowy odciąży pracowników wydziałów ksiąg wieczystych. „Pracownicy ci będą mogli zająć się teraz w większym stopniu pracą merytoryczną i szybciej załatwiać wnioski, które do wydziałów wpływają” – zaznaczył. Dodał, że w internecie znajdziemy dokładny obraz księgi wieczystej, taki jak w dokumentach sądowych. Dane są linkowane ze strony http://ekw.ms.gov.pl.

By skorzystać kliknij poniżej.

Przeglądarka ksiąg wieczystych.

{mos_fb_discuss:12}

Dodaj komentarz