Petycja o komunikację nocną złożona

Dzisiaj o godzinie 9-tej odbyło się spotkanie z Burmistrzem Wieliczki w sprawie komunikacji nocnej. Na spotkaniu przedstawiłem listę poparcia dla pomysłu na nocny autobus do Wieliczki. Lista liczyła po wykreśleniu podwójnych i nieczytelnych nazwisk – 942 podpisy. Jako załącznik do petycji zostały przekazane możliwe kalkulacje dotyczące możliwych rozwiązań. Burmistrz Artur Kozioł zaznaczył, że słyszał o akcji i bez przekonywania się z nią zgadza, jako, że sam nie jeden raz odczuł brak takiej komunikacji.

W powiązaniu z dziennymi liniami, którą przez ostatnie lata udało się wywalczyć (304 – której kopię chcą mieć prawie wszystkie okoliczne gminy Krakowa, 244), uratowanie 204, szansą na miejską komunikację przez Węgrzce Wielkie (projekt Niepołomic) przedłużenie linii nocnych stanowiłoby idealne uzupełnienie projektu skomunikowania naszego miasta z Krakowem.

Burmistrz podkreślił, że dobrze, iż akcja miała teraz miejsce, gdyż pod koniec roku rozpoczną się tradycyjne coroczne rozmowy z ZIKIT o dalszej współpracy w zakresie komunikacji miejskiej, więc będzie to doskonała okazja do poruszenia  tematu przedłużenia linii nocnych do Wieliczki.

Otrzymałem także obietnicę, że o kolejnych działaniach dotyczących tej sprawy, będziemy na bieżąco informowani.

Akcja wbrew opiniom niektórych osób, nie wydaje się więc beznadziejna. Dobrze rokuje bardzo pozytywne nastawienie Burmistrza do pomysłu. Pozostaje mieć nadzieję, że strona krakowska tym razem będzie miała bardziej aglomeracyjne podejście, niż to było w zeszłym roku z linią 304.

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się poprzeć naszą petycję.

{mos_fb_discuss:7}

 

Dodaj komentarz