Gmina Wieliczka „Sportową Gminą 2012”

 

Prestiżowym tytułem SPORTOWA GMINA 2012 wyróżniona została Wieliczka w ramach ogólnopolskiego programu „Budujemy Sportową Polskę”. Wyróżnienia „Sportowa Gmina” zostały wręczone podczas VII GALI SPORTOWEJ POLSKI, która odbyła się 15 listopada br. w Warszawie. Łukasz Sadkiewicz Zastępca Burmistrza ds. Strategii i Rozwoju odebrał wyróżnienie za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie.

Głównym celem wyróżnienia „Sportowa Gmina” jest promocja tych samorządów, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Przy przyznawaniu nagród brano pod uwagę m.in. stan bazy sportowej i rekreacyjnej w gminie, nakłady gminy na infrastrukturę sportową, pomoc w działalności organizacji, stowarzyszeń i klubów sportowych planowane inwestycje sportowe i rekreacyjne w najbliższych latach.

Zgłoszenia złożone do konkursu oceniała pięcioosobowa komisja, której wiceprzewodniczącym był dziennikarz i komentator sportowy, Krzysztof Miklas – „Praca w tej kapitule to jest naprawdę wielka przyjemność. Zachowując wszelkie proporcje, biorąc pod uwagę możliwości i wielkość poszczególnych gmin, staraliśmy się dokonać sprawiedliwego wyboru. Należą się Państwu podziękowania, bo to wy tworzycie sportową Polskę i wszystko, co dobre, a co w kwestii sportu dzieje się w naszym kraju, to wasza zasługa”.

rys

 

Dodaj komentarz