Msza żałobna

Chyba o ostatnich wydarzeniach nie musimy nikomu wspominać.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka do udziału we Mszy świętej w intencji śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich tragicznie zmarłych w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, która odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia 2010 r. o godz. 11.00 w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Po Eucharystii, o godz. 12.00, pod Pomnikiem Niepodległości odbędą się gminne uroczystości katyńskie, podczas których oddamy hołd zamordowanym w Katyniu polskim oficerom oraz ofiarom katastrofy.

W związku z uroczystościami, w dniu jutrzejszym (13 kwietnia) w godzinach od 10.45. do 13.00 Urząd Miasta i Gminy Wieliczka będzie nieczynny. Zachęcamy także do składania wpisów w Księdze Kondolencyjnej umieszczonej w sali magistrat codziennie aż do 16 kwietnia (piątek) w godzinach pracy urzędu.

Mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka zachęcamy do wzięcia udziału w Mszy św.  żałobnej za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego, która odbędzie się dzisiaj tj. 10 kwietnia o godzinie 17.30 w Katedrze Wawelskiej. Nabożeństwo koncelebrował będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Jednocześnie

W obliczu katastrofy samolotu prezydenckiego Tupolew 154-M w Smoleńsku oraz w związku z  informacją o tragicznej śmierci wszystkich pasażerów, w tym  prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł  zwraca się z apelem do wszystkich instytucji na terenie miasta i gminy Wieliczka o  zawieszenie wszelkich imprez aż do odwołania.

Administracja wieliczanie.pl za portalem wieliczka.eu

foto: gazeta.pl

Dodaj komentarz