Pierwszy dzień kursowania Niepołomickiej Komunikacji

Dziś ruszyła komunikacja Niepołomic. Przetestowaliśmy więc podróż tym środkiem transportu. Widać, że jest to nowość – pomimo kursu po godzinie 17, autobus świeci pustkami, z Krakowa do Wieliczki raptem 5 osób. Wrażenia?

Wreszcie po ludzku. Dużo miejsca, wysoki komfort podróży, sympatyczna obsługa.

 

Autokar nowoczesny, każdy ma do dyspozycji nad fotelem działającą lampkę i nawiew. Niestety są także minusy. Już pierwszy dzień jazdy pokazał, że rozkładu w obecnych warunkach utrzymać się nie da. Notorycznie zakorkowany Kraków właściwie na całym odcinku od Kabla do Dworca Głównego powoduje, że autobusy mają potężne opóźnienia. To zjawisko obecnie dotyczy jednak wszystkich środków komunikacji samochodowej.
Widać jeszcze pewne niedogrania, w autobusie nie udało się uzyskać informacji o możliwości korzystania z ulg przez osoby spoza gminy, a rozdawana ulotka tego nie wyjaśnia. Ale nie od razu „Kraków zbudowano”.


Trudno oprzeć się wrażeniu, że cieszymy się z rzeczy oczywistych, wręcz normalnych. Jednak kilkanaście lat jeżdżenia w konserwach powoduje, że taka zwykła rzecz, a jak cieszy.

 

 

Kraków, 17-ta, a tutaj pusto….

Niestety korki są wszędzie….

Autobus w Wieliczce…

http://wieliczanie.pl/index.php/gminapowiat/65-rusza-komunikacja-krakow-niepoomice

http://wieliczanie.pl/index.php/gminapowiat/71-ju-wiemy-jak-bdzie-kursowa-komunikacja-niepoomice-wieliczka-krakow

{mos_fb_discuss:8}

 

Dodaj komentarz