Czy radni nie zgodzili się na transmisję sesji on-line?

Niestety nie wiem, czy to prawda, czy tylko prima aprilisowy żart Dziennika Polskiego. Jednak takie transmisje byłyby pewnie dość interesujące, dla nas mieszkańców naszej gminy.

Dziennik napisał:

Posiedzenia Rady Miejskiej Wieliczki można będzie śledzić na żywo w mediach elektronicznych. Projekt ma wejść w życie w ciągu miesiąca. W powiecie wielickim to nowość. Transmitowana na żywo będzie najprawdopodobniej już najbliższa sesja wielickiego samorządu, zaplanowana wstępnie na drugą połowę kwietnia. Przebieg obrad można będzie śledzić pod adresem www.wieliczka.eu/rmwlive.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/region/region-wielicki/a/sesje-wielickiej-rady-miejskiej-obejrzymy-przez-internet,11942075/

Jednak na żadnych innych stronach nie można znaleźć informacji to potwierdzających. Intrygujący jest komentarz bezradnego do w/w artykułu:

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej prowadzone były próby telewizyjnej transmisji obrad. Zaskoczeni radni nie kryjąc swego oburzenia, kategorycznie sprzeciwiali się planowanym transmisjom sesji. Przewodniczący rady nie mogąc zapanować nad zdesperowanymi radnymi wezwał na pomoc Straż Miejską. Przybyłych 2 strażników zdesperowani radni przegonili na Lednicę. Mediacji podjął się jedyny radny opozycyjny wraz z księdzem proboszczem. Po długich utarczkach, dopiero gdy burmistrz na piśmie zapewnił radnych, że do końca kadencji urząd nie podejmie prób telewizyjnych transmisji sesji – protestujący radni ustąpili. Przystąpiono do realizacji porządku obrad, które trwały do późnych godzin nocnych.

Czy macie Państwo jakieś informacje na ten temat? Co sądzicie o tej inicjatywie? Zapraszam do kontaktu na email mailto:info@wieliczanie.pl lub komentarz do artykuły lub na fb.


Dodaj komentarz