Wielicki portal Informacyjny – Inicjatywa

22 marca 2010 roku staruje nowy Wielicki portal – wieliczanie.pl.

Nie będziemy kłamać, że jedyny warty uwagi w naszych okolicach, ale z pewnością inny, niż dotychczasowe – bo społecznościowy.

Oznacza to, że jest i będzie tworzony przez oraz dla mieszkańców miasta i gminy Wieliczka. Tutaj możesz mieć wpływ na rzeczywistość. Możesz sam zabrać głos.

Nie będzie jedynie słusznej wizji, mile widziane będą artykuły zarówno chwalące jak i krytykujące to, co dzieje się w naszej okolicy. To będzie Twoja Tuba, w której będziesz mógł nagłośnić istniejący lokalny problem, bo każdy może być autorem artykułów, które pojawią się na tej stronie. Jedyny warunek to rzetelność i kultura.

Chcesz wiedzieć więcej, chcesz być świadomy co dzieje się wokół Ciebie – Zapraszam!

Każdy artykuł może być komentowany, chwalony i ganiony z pomocą powiązanego forum dyskusyjnego.

Zauważasz jakiś problem w naszym mieście, uważasz że coś można poprawić, widzisz jakieś rozwiązanie jakiegoś lokalnego problemu, chcesz o tym napisać – zapraszam!

Masz wiadomości, które mogą zainteresować szeroko rozumianą społeczność, wiesz więcej niż inni – to doskonałe miejsce by podzielić się swoją wiedzą.

Organizujesz jakieś wydarzenie, będzie to miejsce, gdzie możesz zachęcić mieszkańców do udziału!

Masz jakieś hobby lub wiedzę którą chcesz się podzielić z nami – znowu zapraszam!

Od prawie 3 lat związany jestem z wielickim forum dyskusyjnym wieliczka24.info na którym poruszane są bieżące problemy miasta.

Liczę na to, że będę tylko inicjatorem i uda mi zachęcić się kolejne osoby,które chcą mieć wpływ na nasze miasto i zechcą tutaj pisać.

Dlaczego więc nie wystarczy forum?

Z rozmów z czytelnikami forum wiem, że szukają konkretnej informacji, tymczasem na forum muszą czasem przeglądnąć dziesiątki postów, by dotrzeć do sedna. Chciałbym, by ten portal był jak sito, który z informacji nadchodzących różnymi drogami, wyłuska interesującą czytelnika informacje. Zależało mi także na tym, by artykuły, które się tu pojawiają, mogły być komentowane na gorąco, bezpośrednio pod nim.

A może inne istniejące portale?

Obecnie mamy dwa rodzaje portali.  Pierwszy to portale za którymi stoją albo urzędy (powiat, gmina), przez co informacje są tendencyjne, a dyskusja nie jest możliwa. Drugi rodzaj to tworzone przez prywatne firmy lub agencje reklamowe, nastawione są na zysk, zamieszczane tam  artykuły, mogą być  także zależne od reklamodawców. Tutaj tego typu  cenzury nie ma.

Dlatego liczę na to, że znajdą się zapaleńcy, którzy pomogą wypełnić ten portal treścią. Czy się uda-czas pokaże. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy do rejestracji.

Co zrobić, by napisać swój artykuł?

To proste, wystarczy się zarejestrować, od razu otrzymujesz uprawnienia dziennikarza, z lewej strony pojawi się menu użytkownika, gdzie należy wybrać napisz artykuł. W każdej chwili możesz zapisać i wrócić do edycji później. Po zakończeniu pisania artykułu, czeka on na publikacje, jeżeli jest zgodny z regulaminem (rzetelność, poziom – nie chcemy być jak tabloid), artykuł jest publikowany. Jeżeli są jakieś uwagi, otrzymasz prośbę o korektę. Przewiduję, że osoba, która wykaże po kilku wpisach, że rozumie co to regulamin, otrzyma uprawnienia do publikacji swoich artykułów bez zgody administratora.

Co zrobić, by zrobić wpis na forum?

Nie musisz się nawet rejestrować, forum jest dostępne dla wszystkich.

I przeprosiny

Z góry przepraszam za wszelkie błędy na stronie, mam nadzieję, że gdy będzie nas więcej, będzie lepiej 🙂

Skomentuj

Pod artykułem zawsze jest miejsce na Twój komentarz, możesz komentować, nie będąc nawet zalogowanym.

Komentarz automatycznie przenosi się także na forum.

Paweł

{mos_fb_discuss:7}

 

Dodaj komentarz