Wielicka biblioteka w Akademii Orange

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce otrzymała wsparcie finansowe przyznane w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”. – Uczestnictwo w programie daje nam większe szanse, aby nasze biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi – mówi Karolina Szydlik-Kołos z wielickiej książnicy.

Weronika Kucharska, 2010-09-23, 11:06

To efekt projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce jaki złożony został do Fundacji Orange. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu biblioteka otrzymała wsparcie finansowe. – Dotacja zostanie wykorzystana na cele statutowe naszych placówek – pokryje koszty dostępu do Internetu, a także pozwoli na poszerzenie edukacyjnej oferty dla czytelników naszych bibliotek – wyjaśnia Karolina Szydlik-Kołos.

Projekt realizowany będzie zarówno w wielickiej bibliotece, jak i we wszystkich ośmiu placówkach na terenie miasta i gminy Wieliczka. Dzięki niemu biblioteka będzie mogła poszerzyć ofertę skierowaną do czytelników oraz umożliwić dostęp do nowoczesnych narzędzi zdobywania wiedzy i informacji.

Obecnie we wszystkich placówkach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z Internetu.

mojawieliczka.pl

Dodaj komentarz