Uwaga na oszustów

Uwaga na podejrzanie zachowujące się osoby, próbujące wejść do mieszkania pod różnym pozorem.

Oto co napisała esia na wieliczka24:

Czy w ostatnich dniach pukał do Waszych dni wysoki, szczupły pan w garniturku udający wielce zaangażowanego w swoje notatki i nawijał coś o zmianie sygnału, nadajników TV?
Coś mi się to wielce podejrzane wydaje…

Najpierw zapytał czy był już u mnie przedstawiciel (konsultant) jego jakiejś tam firmy i uprzedzał mnie o jego (pana w garniturku) wizycie. Na moje pytanie w jakim celu, odpowiedział, że w niedługim czasie będą zmieniane sygnały odbioru TV i w tym celu ja mu muszę udostępnić „kawałek stołu”, żeby mógł mi wytłumaczyć o co dokładnie chodzi. Na kolejne moje pytanie, co jego firma ma wspólnego z UPC, z którą mam podpisaną umowę, odpowiedział, że nic, że firma jaka udostępnia mi Tv nie ma nic wspólnego ze zmianą owych sygnałów. Podziękowałam zatem i oznajmiłam, że nie jest dla mnie żadną stroną w kwestiach TV i gościa nie wpuściłam.
Podpucha i moja wybujała wyobraźnia, że to kolejny „wciskacz usług” lub złodziej robiący rozeznanie, czy faktycznie coś ważnego?

Ponieważ wygląda to mocno podejrzanie, a także inne osoby także potwierdzają spotkanie ze zjawiskiem, apelujemy o ostrożność w tego typu sytuacjach.

{mos_fb_discuss:8}

Dodaj komentarz