VII SUMMER MUSIC FESTIVAL WIELICZKA 2013

summer{like}

VII SUMMER MUSIC FESTIVAL WIELICZKA 2013Już 6 lipca rozpoczyna się VII SUMMER MUSIC FESTIVAL – WIELICZKA 2013. Do 14 lipca będzie można wysłuchać koncertów muzyki filmowej, symfonicznej, jazzowej, operowej, operetkowej, musicalowej, kabaretowej oraz pop w najciekawszych miejscach Wieliczki – w tym w dwóch obiektach wpisanych na listę UNESCO:  w kopalni soli i Zamku Żupnym (na prestiżowej Liście od czerwca br.). Wieliczka gościć będzie znakomitych artystów, muzyków, solistów,, tancerzy, aktorów zarówno z kraju jak i zagranicy. Nie zabraknie także gwiazd telewizyjnych takich jak Bogusław Kaczyński czy  Jacek Cygan.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest współorganizatorem wydarzenia. W ramach festiwalu odbędzie się 8 koncertów, z których dwabędą miały miejsce na terenie Muzeum:Koncert Inauguracyjny „Jeszcze polska muzyka” 06.07 (sobota), godz. 19.00 – dziedziniec Zamku Żupnego.  Bilety: 15 zł
Dyrygenci: Massimiliano Caldi (Włochy), Jerzy Sobeńko
Prowadzenie: Jolanta Suder i Jacek Cygan
W pierwszej części koncertu zostaną wykonane najpiękniejsze tematy z gatunku polskiej muzyki filmowej w aranżacji Jerzego Sobeńko. Usłyszymy dzieła skomponowane przez Wojciecha Kilara, Michała Lorenca i Zygmunta Koniecznego. W programie, między innymi, muzyka z takich filmów jak Pan Tadeusz, Trędowata, Noce i dnie, Stawka większa niż życie, Bandyta, Vabank, Czarne chmury.      W  drugiej części koncertu usłyszymy jedno z  największych dzieł rosyjskiego kompozytora Modesta Musorgskiego pt. „Obrazki z wystawy”.
Zostaną one wykonane według najbardziej znanej na świecie instrumentacji Maurycego Ravela .
Obrazki z wystawy to wyjątkowo ilustracyjna muzyka, dlatego też, aby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię słuchaczy zostały napisane specjalne komentarze do każdego obrazka przez Jacka Cygana, który będzie gospodarzem tej części koncertu.

Koncert „W starym kinie” 12.07 (piątek), godz. 18.00 w komorze A. Długosza w Muzeum w kopalni soli. Bilety: 40 zł
Koncert poświęcony polskiej i światowej muzyce filmowej lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Wystąpi znakomity krakowski zespół Boba Jazz Band, prowadzony przez jednego z najwybitniejszych specjalistów tego gatunku muzycznego Jana Bobę. Wykonawczynią niezapomnianych przebojów okresu XX – lecia międzywojennego będzie Ewa Romaniak


Bilety można nabyć w Galerii Muzeum w Zamku Żupnym, wejście od strony ul. Zamkowej.
Program Festiwalu na załączonym plakacie

Organizator: Polskie Towarzystwo Straussowskie
Współorganizatorzy: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Agencja Artystyczna Violin & Piano
Główny Partner: Województwo Małopolskie
Partnerzy: MiGm. Wieliczka, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Powiat Wielicki, CKiT, Solne Miasto


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Ul. Zamkowa 8
32-020 Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.pl

 

summer

 

summer2

Dodaj komentarz