Kronika policyjna 2010.06.01

W niedzielę doszło do wypadku drogowego w Wieliczce. Sprawca – 26-letni mieszkaniec miasta, miał 1,28 promila alkoholu. Zobacz co jeszcze działo się w ostatnich dniach – na drogach i nie tylko…

W piątek, 28 maja 2010 r. o godz. 18:40 w Podstolicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat. Miał 0,55 promila alkoholu w organizmie, a podczas kontroli nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

W tym samym dniu policjanci zatrzymali 28-latka, który dokonał rozboju na 20-letnim mieszkańcu Wieliczki. Zatrzymany groził użyciem noża, szarpał i popychał poszkodowanego. Ukradł mu telefon komórkowy oraz złoty łańcuszek. Napastnik został tymczasowo aresztowany.

W niedzielę, 30 maja 2010 około godz. 5:15 w Wieliczce kierujący samochodem marki Ford, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. Następnie najechał na krawężnik i uderzył w drzewo. 26-letni kierowca forda miał 1,28 promila alkoholu w organizmie. Rannych w wyniku zdarzenia zostało dwóch pasażerów forda, którzy także byli nietrzeźwi. Samochód został zabezpieczony przez policjantów na parkingu do badań przez biegłego specjalistę.

Tego samego dnia o godz. 11:30 doszło do wypadku drogowego w Niepołomicach. Motocyklista, 22-letni krakowianin zaczepił o jezdnię niezłożoną podpórką, w efekcie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Motocyklista był trzeźwy.

Podczas Dni Niepołomic jednej z uczestniczek skradziony został aparat fotograficzny. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów zatrzymano dwóch sprawców kradzieży, którzy osadzeni zostali w policyjnych aresztach.

Weronika Kucharska, 2010-06-01, 11:05

źródło: mojawieliczka.pl

Dodaj komentarz