Kronika policyjna 2010.06.06

„Czerwcowy weekend” to akcja policji, która miała miejsce od 2 do 6 czerwca. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, ale na terenie powiatu policja odnotowała aż 12 kolizji.

W pierwszym dniu długiego weekendu miały miejsce 2 kolizje w Śledziejowicach oraz w Brzegach. W piątek odnotowano 5 kolizji m.in. w Targowisku, Bilczycach, Wieliczce i Kokotowie. Pozostałe kolizje miały miejsce w Niepołomicach, Targowisku, Woli Batorskiej, Wieliczce, Mietniowie i Golkowicach. Jak informuje Barbara Zamojska, rzecznik wielickiej policji – najczęstszymi ich przyczynami było: nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, najechanie na inny pojazd podczas cofania oraz wyrwy i dziury w jezdniach.

Uczestnik jednej z zaistniałych kolizji w Targowisku był nietrzeźwy. Kierujący, 36-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów miał 2,3 promila alkoholu.

5 czerwca podczas kontroli w Łysokaniach o godz. 20:05 policjanci zatrzymali kierującego, który nie posiadał wymaganych dokumentów. Dzień później podczas kontroli drogowej w Sułkowie około godz. 19:55 policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Opel bez aktualnych badań technicznych.

W tegorocznych działaniach „Czerwcowy Weekend” zaangażowanych było 90 funkcjonariuszy policji.

Weronika Kucharska, 2010-06-07, 08:59

żródło: mojawieliczka.pl

Dodaj komentarz